O nás
Struny dětem v Minoru, festival pro zvídavé děti a hravé rodiče, nabízí od roku 2010 uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem.
Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.
Věříme:
- že umění je součást životního stylu nás i našich posluchačů
- že je potřeba začít budovat emotivní pozitivní vazby na umělecké prostředí od mala
- že má smysl dávat věci do souvislostí a ukazovat dětem přesahy
Zakládáme si na žánrové pestrosti, kvalitě interpretů, lektorů a dodržení komfortu pro posluchače. Ve workshopech pracují děti ve skupině o maximálním počtu předem určeném lektorem (15 – 25 dětí), v předem vyhrazených věkových kategoriích; věková hranice je doporučena i u ostatních typů programové nabídky. Děti mají možnost poznat z nového úhlu uměleckou disciplínu, které se věnují například v rámci svých zájmových kroužků či uměleckého vzdělávání na ZUŠ, a rozšířit si povědomí o tom, jak může tvůrčí práce vypadat.
Na Strunách dětem se tak v minulých letech návštěvníkům věnovali například: Aneta Langerová, Hradišťan, Tatabojs, Jiří Stivín, Spirituál kvintet, Thom Artway, Lenka Nová, Monika Načeva, Clarinet Factory, Epoque Quartet, Miloš Vacík, Anna Polívková, Petr Wajsar, Slavomír Hořínka, Jitka Šuranská, bratři Ebenové, Radek Baborák, Onřej Ruml a mnoho dalších.
Struny dětem v předchozích letech podpořily:
LOUTKY V NEMOCNICI
Spolek LOUTKY V NEMOCNICI se věnuje práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Již dvanáct let se zasazuje o ulehčení pobytu dětí v nemocnicích a léčebnách. Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk
po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. Prostřednictvím divadelních představení, her a písniček se snaží pomoci v procesu uzdravování a otevírat prostor ke hře a komunikaci o prožívané realitě… Ročně Loutky v nemocnici realizují více jak 400 návštěv nemocnic a léčeben
po celé České republice.
www.loutkyvnemocnici.cz
ZUŠ Open
Hudba, tanec, divadlo, výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech, den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání, prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace. To je ZUŠ Open, celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru po celé České republice.
Posláním Nadačního fondu Magdaleny Kožené, hlavního pořadatele ZUŠ Open, je cílená podpora budování pozice ZUŠ jako prestižního a unikátního systému moderního uměleckého vzdělávání.
„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“
Magdalena Kožená
www.zusopen.cz
www.nfkozena.cz
Linka bezpečí
Linka bezpečí je nejdéle fungující dětskou krizovou linkou v České republice. Na bezplatném telefonním čísle 116 111 poskytuje kvalitní a snadno dostupnou pomoc dětem a studentům, kteří se nacházejí v náročných životních situacích nebo řeší každodenní problémy a starosti. Obracet se na nás mohou také prostřednictvím e-mailu nebo chatu.
Linka bezpečí denně přijme 500 dětských hovorů.
Nejčastějšími tématy jsou vztahové problémy, závažná osobní témata, otázky sexuálního vyzrávání, šikana, týrání a sebepoškozování.
Linka bezpečí současně provozuje Rodičovskou linku určenou nejen rodičům, ale všem dospělým se starostí o dítě..
www.linkabezpeci.cz
Náš tým
Dana Syrová, ředitelka festivalu
dana@aficionado.cz
Zuzana Minaříková, dramaturgie, vedoucí produkce
zuzana@aficionado.cz
Silvie Marková, marketing, media a komunikace
markova@s-m-art.com
Petra Čvančarová, manažerka prodeje vstupenek
petrac@strunydetem.cz
vstupenky@strunydetem.cz
Jana Šafková, sociální sítě
Kateřina Bendáková, editorka
Irena Pohl Houkalová, speciální projekty
Martin Šlenc, Jana Volšická, Linda Hammelová, produkce
Johan Vlach, Matěj Brnický – MiniMaxStudio, Klára Marešová, Dan Syrový, grafika
Lukáš Šnýdr, webové stránky
Jiří Vodička - Wasserman Media, videoprodukce
Zdeňka Hanáková, fotografka
Pořádá: