Zvěřinec na radnici s živým orlojem | Struny dětem
Menu

Zvěřinec na radnici s živým orlojem

Hravá zóna
Novoměstská radnice
Bez omezení
26. března 2022
11:30 - 17:30
vstupenky na místě
27. března 2022
11:30 - 17:30
vstupenky na místě

Téma umění inspirovaného zvířecí říší nás nenechává v klidu. Příroda je přeci táááááák pestrá a fascinující. Radnici jsme pro vás proměnili v procházku – čeká vás tajemný vodní svět, nalodění na Noemovu archu, ale také ptačí nadhled či naopak mikrosvět hmyzu. Dozvíte se vědecké a biologické zajímavosti, poznáte lidová rčení, legendy a mýty, historická, ale i zcela současná vyobrazení zvířat v umění i literatuře. Na tuto cestu vás vybavíme mapou, která vám poslouží jako pracovní list. Na ty z vás, kteří se neztratí cestou a rozlousknou při tom pár tvůrčích oříšků, čeká tajuplná návštěva podzemí s …. Ale to už dopředu neprozradíme.

POZOR
Náš společný čas na radnici bude odbíjet živý orloj – každých 15 minut na vás čeká originální performance, které se ujmou žáci hudebních sekcí pražských ZUŠ zapojených do Akademie MenART a festivalu ZUŠ OPEN, dětský divadelní soubor Ty-já-tr vás vtáhne do zvířecí poezie mladé básnířky Venduly Dittrichové a pozve do svého čtenářského doupěte. Červenou nit celé procházky pro vás utkají přátelé ze Storytellingu – Justin Svoboda a Markéta Holá. Experty v jednotlivých sekcích nebude nikdo jiný, než zvídaví Přírodovědci.cz. Na své cestě můžete zavítat i do dabingového studia ČT Déčko.

Každoročně podporujeme vybranou neziskovou organizaci. Tou letošní jsou naši kamarádi, Loutky v nemocnici. Pomáhají svědomitě již 17 let ve zdravotnických zařízeních po celé republice a potěší jistě i Vás v našem orloji. Právě návštěvou našeho zvěřince je podpoříte.

Zvěřinec vymysleli a dohled nad ním převzali zkušení matadoři rodinných interaktivních výstavních programů manželé Jan a Martina Svobodovi. Vystudovaní výtvarníci, divadelníci, pedagogové a celoživotní propagátoři kreativních přístupů k výuce umění vedou ZUŠ v jihočeské Bechyni. Pomocnou ruku k dílu kromě festivalového týmu Strun dětem přikládá též tým divadla Minor a výtvarník Lukáš Bradáček (ZUŠ Svárov).

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat