ZÁ-TO-PEK! - pro nemoc zrušeno | Struny dětem
Menu

ZÁ-TO-PEK! - pro nemoc zrušeno

Divadlo
Velký sál
7-9 let, 10+
25. března 2022
18:00  - 20:00 120 min.
200 Kč děti / 300 dospělí

Je nám to moc líto, ale na poslední chvíli musíme z vážných zdravotních důvodů zrušit páteční představení ZÁ-TO-PEK! Platby za zakoupené vstupenky vám budou automaticky vráceny zpět na účet. V případě, že jste zakoupili vstupenky v pokladně Minoru, můžete je vrátit přímo v divadle. Děkujeme za pochopení.

 

Třicet tisíc diváků křičelo „ZÁ-TO-PEK!“, když v roce 1952 vbíhal jako první v maratonském běhu na stadion v Helsinkách. Běhat umí všichni a všude na celém světě, ale on jediný dokázal běžet tak, že vyhrál v běhu na dlouhé tratě třikrát na jedné olympiádě: 5 km, 10 km, maraton... Nikdo předtím ani potom, co svět světem stojí, to nedokázal. A je docela možné, že už to nikdo nedokáže. Jak moc je to zajímavé? Jak moc je zajímavý ten člověk? A jak moc je zajímavá doba, ve které žil? Osobnost jedinečného sportovce i dobu, ve které Emil Zátopek a jeho žena Dana, rovněž výborná atletka, žili, představuje divákům scenárista a režisér Jan Jirků.

Jan Jirků se v Minoru dlouhodobě věnuje historickým tématům (například inscenace Hon na Jednorožce, Lipany nebo Bratři naděje), které rodinnému publiku podává prostřednictvím strhujícího vykreslení životního příběhu hrdiny. O výtvarnou složku představení se postaral scénograf Jakub Kopecký (inscenace Robin Hood, Sněhová královna, Bratři naděje), opět nechybí živá kapela, pro niž složil hudbu muzikant Jiří Hradil.

Scénář a režie: Jan Jirků; dramaturgie: Iva Kopecká; hudba: Jiří Hradil; scéna, loutky (vytvořené pomocí 3D tisku) a masky: Jakub Kopecký; kostýmy: Andrea Králová; fotografie: Zbyněk Hrbata

Hrají: Johana Schmidtmajerová, Ondřej Nosálek, Václav Jelínek, Bořek Joura, Karel Kratochvíl, Gustav Hašek

Kapela: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Martin Švec, Tomáš Vychytil

Cena Thálie 2020 v kategorii loutkové divadlo pro Ondřeje Nosálka.

Nominace na Cenu Thálie 2020 v kategorii loutkové divadlo pro Johanu Schmidtmajerovou.

Nominace na Ceny Divadelních novin za sezónu 2019/2020 za režii a Cena Assitej za rok 2020 pro Jana Jirků.

Jan Jirků vystudoval režii a dramaturgii na DAMU (Katedra alternativního a loutkového divadla). Spolupracuje s divadly po celé České republice a vytvořil přes 40 činoherních i loutkových inscenací. U řady inscenací je autorem textů či dramatizací. Kromě divadla se věnuje také televizní tvorbě. Působil jako herecký režisér seriálu Comeback, je autorem formátu, režisérem a scenáristou zábavně vzdělávacího televizního pořadu pro děti TvMiniUni a filmu TvMiniUni a zloděj otázek (2019). S Minorem ho pojí dlouhodobá spolupráce: v letech 2002–2004 byl jeho uměleckým šéfem, do roku 2007 patřil k jeho kmenovým režisérům. Pro Minor vytvořil kritikou oceňované i divácky úspěšné inscenace – vedle Honu na Jednorožce (2009) či Lipan (2016) například Kabaret tlukot a bubnování (2002), Vánoce aneb Příběh o narození (2002), O Malence (2004) a Bruncvík a lev (2006).

Pro herectví Ondřeje Nosálka je charakteristické maximální nasazení a soustředěnost. Po strhujícím výkonu v roli Jana Tlamky v inscenaci Lipany (režie Jan Jirků) či v titulní roli v Pinokiovi (režie Jiří Jelínek) z repertoáru divadla Minor předvádí Ondřej Nosálek v Zá-top-ko-vi další ze svých komplexních hereckých výkonů kombinujících (loutko)herectví a prvky fyzického divadla.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat