VELKÉ BUBENDO | Struny dětem
Menu

VELKÉ BUBENDO

Workshop pro děti
Bar Loutka
4-6 let
27. března 2022
10:00 - 10:45 45 min.
250 Kč / dítě, 50 Kč / rodiče (doporučena účast s rodičem) Koupit vstupenku
27. března 2022
11:30 - 12:15 45 min.
250 KČ / DÍTĚ, 50 KČ / RODIČE (DOPORUČENA ÚČAST S RODIČEM) Koupit vstupenku

Jan Hrovatitsch a Markéta Ptáčníková

Doporučena účast s rodičem.

Bez rytmu (nejen v hudbě) to nejde, naučit se ho ale může KAŽDÝ! Prožij s námi parádní bubenickou párty s minorským mistrem bubnů Honzou Hrovatitschem a herečkou a hudebnicí Markétou Ptáčníkovou. Možná si ani nevšimneš, že při bubnování rozvíjíš motoriku, posiluješ propojení mozkových hemisfér a trénuješ soustředěnost, ale dobrý pocit ze svobodného vyjádření určitě pocítíš hned – tady a teď.


Jan Hrovatitsch hraje na bicí nástroje od čtyř let. Prošel si základním hudebním vzděláním na ZUŠ v Roudnici nad Labem, kde byl hned od prvního ročníku členem dechového orchestru mladých. Již s tímto tělesem cestoval po různých státech Evropy. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze ve třídě profesora Miroslava Kympla a začal hrát v malých jazzových uskupeních a také ve školním Bigbandu Václava Kozla. S velkými bigbandovými tělesy spolupracuje dodnes. V letech 2003–2004 vystupoval jako Ringo Starr ve španělském projektu Beatles4ever na Kanárských ostrovech, následně účinkoval také v muzikálech na zaoceánských lodích, na kterých trávil vždy tři letní měsíce. Sedmnáct let působí jako hudebník a herec divadla Minor, sedmým rokem je ředitelem Základní umělecké školy ve Štětí. Ve Stavovském divadle hraje v inscenaci Oběd u Wittgensteina a v Národním divadle v nové pohádce Kráska a zvíře.

Herečka a hudebnice Markéta Ptáčníková toužila hrát na bicí již od svých pěti let, dostala se k nim ale nakonec velkou oklikou přes klasickou kytaru, klavír, elektrickou kytaru a baskytaru až v dospělosti. Hraje na bicí v kapele Zdivočelí koně, jejíž frontwoman je Monika Načeva, a v artpunkovém seskupení LO/VE. Vedle Minoru hraje také v Meetfactory, Rubínu, Komedii, Venuši ve Švehlovce a skládá hudbu do inscenací. Věnuje se rovněž hudebně-dramatickým edukativním workshopům pro děti (například v Rudolfinu) a inscenuje hudební pohádky pro děti.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat