VELKÁ CHUTNÁ PORCE JAZZU | Struny dětem
Menu

VELKÁ CHUTNÁ PORCE JAZZU

Koncert
Malá scéna
7-9 let, 10+
25. března 2023
13:30  - 14:30 60 minut
250 Kč Vyprodáno / možnost pořadníku

S.V.A Trio a hosté

Trojice renomovaných muzikantů s multižánrovými zkušenostmi se zaměřuje na vlastní tvorbu, kterou nelze jen tak uzavřít do jedné škatulky. S.V.A. Trio je na české scéně ojedinělým a inovativním souborem reflektujícím společné hudební vlivy a reagující na pestrý život uvnitř velkoměsta. Svůj styl proto označují jako „urban fusion“. Na festivalu Struny dětem se představí se špičkovými muzikanty Miroslavem Hloucalem a Milošem Dvořáčkem. Smyčcové trio tak doplní podmanivá jazzová trubka a hravé bicí. To je vpravdě skvělá příležitost ochutnat pořádnou porci hudby toulající se rozlehlou melodickou jazzovou krajinou.

Housle: Alexey Aslamas; viola: Vladan Malinjak; violoncello: Šimon Marek; trubka: Miroslav Hloucal; bicí: Miloš Dvořáček

 

Houslista Alexey Aslamas po studiu na brněnské konzervatoři u prof. Bohumila Kotmela přestoupil na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Pavla Kudeláska. Absolvoval ji v roce 2005 Šostakovičovým houslovým koncertem č. 1. Ve studiu pokračoval na Akademii múzických umění ve třídě Jindřicha Pazdery a na na International Menuhin Music Academy Gstaad ve Švýcarsku u maestra Alberta Lysyho a Livia Prunaru. Zúčastnil se též nejrůznějších mistrovských kurzů. Kromě toho vystudoval dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka, získal celou řadu ocenění, je primáriem Smyčcového kvarteta Pavla Bořkovce a zakladatelem a leaderem S.V.A. Trio, jež své debutové album s názvem Urban Fusions vydalo na podzim roku 2021. Paralelně praktikuje hru v nejrozmanitějších stylech od blues přes funk až k psytrance a hip hop (spolupráce s kapelami Cradle of Filth, Acute Dose, producenty DJ, Opia, Sirian). Jako skladatel a aranžer spolupracuje s Epoque Quartet, Apollon Quartet, Michalem Pavlíčkem, Monikou Načevou, Darou Rollins, Dashou, Chuckem Wansleym, DJ Wichem, Štěpánem Hebíkem 7x3. Je stálým dirigentem ve společnosti StarRecordings Production a Unique Orchestra.

Violista Vladan Malinjak absolvoval Plzeňskou konzervatoř, ve studiích pokračoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v jazzovém oddělení obor housle. Od roku 2010 je členem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, vedle formace S.V.A. Trio působí také v kapele Anety Langerové či ve vícežánrovém smyčcovém kvartetu Unique Quartet či a S.V.A. trio.

Violoncellista Šimon Marek se hudbě začal věnovat v šesti letech u profesora Jana Vychytila na Hudební škole hlavního města Prahy, později na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. Ve studiu pokračoval u Mirko a Martina Škampových, roku 2006 se stal žákem Jana Kellera na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Kromě violoncella studoval dva roky skladbu u profesora Karla Růžičky. V roce 2019 úspěšně zakončil studium na Akademii múzických umění v Praze ve třídě violoncellisty Mikaela Ericssona. 

Působí zejména na populární, jazzové a alternativní scéně. Založil vlastní vícežánrové smyčcové kvarteto Unique Quartet, které koncertuje a nahrává jak samostatně, tak ve spolupráci s předními hudebníky a zpěváky, u příležitosti větších nadžánrových projektů hraje v rozšířené podobě jakoUnique Orchestra. Vedle ansámblu S.V.A. Trio působí také v úspěšné pražské jazz-fusion formaci s názvem Ochepovsky Project, v popovém kvartetu De Facto Quartet a kapele Talaqpo, která se soustředí na alternativní hudbu. Svou hrou doprovázel divadelní představení, jako například Betonovou zahradu ve Švandově divadle či Black Black Woods Cirku La Putyky, dále působil v inscenacích divadla Studio DVA nebo divadla ABC.

Miroslav Hloucal je trumpetista, skladatel, aranžér. Vyhledávaný jazzový muzikant na domácí hudební scéně. Jeho diskografie je široká, pohybující se mezi všemožnými žánry. Je také velmi žádaným aranžérem a skladatelem. V současné době spolupracuje např. s těmito projekty: Matej Benko Quintet, Jazzdock orchestra, Czech Radio big band, Ochepovsky project, atd. Můžete ho také najít na řadě popových nahrávek, kde působí jako sekční hráč, nebo solista. 

K projektu S.V.A. trio feat. Miloš Dvořáček & Miroslav Hloucal byl přizván minulý rok, a toto pozvání velmi rád přijal. Podílí se zde i jako skladatel. 

Zobrazit více »

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat