TISÍCROČNÁ VČELA | Struny dětem
Menu

TISÍCROČNÁ VČELA

Workshop pro děti
Bar Loutka
4-6 let
26. března 2022
10:00 - 10:45 45 min.
250 Kč Koupit vstupenku
26. března 2022
11:30 - 12:15 45 min.
250 Kč Koupit vstupenku

Hudební workshop s lektory La školy: Petra Strá a Tomáš Fingerland

Narodila se Tisícročná včela. Zpráva o jejím narození oblétla celý svět. Tisícročná včela nebydlí v úlu jako většina včel, ale v zemi, v černé komůrce – v černé hlíně, lá-lá. Na začátku je jeden dlouhý, rovný, černý tón… Autorský repertoár Tisícročná včela vychází z metodiky Rainbow, jež je vhodná k výuce od nejranějšího věku. Cílovou naukou je durová stupnice Duha tuha. Mluvit netřeba, lepší je začít hrát a zpívat… 

Workshop je určen pro děti bez doprovodu rodičů.

Petra Strá a Tomáš Fingerland jsou skladatelé, hudební designéři a učitelé se zaměřením na výuku od nejranějšího věku (0+). Společně jsou autory jednostrunné kytary Gingo. Jejich koncept La školy je založen na perfektně připravené improvizaci a vede děti k autorské hudební práci. Pracují s vlastními texty písní, říkadel a rytmických souzvuků. Děti díky jejich metodice získávají odvahu samy přicházet s vlastními nápady a zahrát si na cokoliv kolem sebe. Přirozeně tak objevují své vlastní hudební umění: zahrají si na nástroj, složí improvizovanou hudbu nebo text a stanou se součástí hudebního příběhu.

Metodika stojí a padá s osobností učitele. Vyučující jsou tedy vynikajícími hudebníky, kteří musí mít schopnost zprostředkovat emoci, obraz, příběh. Pedagogika je inspirována Montessori, Komenským, Steinerem, Orffem, Stoljarským, divadlem, filmem, cirkusem, pantomimou, poezií. A pak též samotnými dětmi, které se na výuce sejdou. Učitelé musí být připraveni na všechny. Z každého vytáhnou tu jeho vlastní strunu, pevně ji chytí, napnou a ona začne hrát… V každé třídě je uložen osobitý akord a děti si uvědomí, že mají v sobě ukrytý svůj zvuk a přestanou se ho bát. Objeví se zázrak, který vás dojme.

www.lavvuinstruments.com
www.laskola.cz

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat