SETKÁNÍ U HOUSLÍ | Struny dětem
Menu

SETKÁNÍ U HOUSLÍ

Koncert
Malá scéna
7-9 let, 10+
26. března 2022
15:00 - 16:00 60 min.
250 Kč Koupit vstupenku

Jiří Vodička a Martin Kasík

Klasika s vtipem a nadhledem? Proč ne! Jeden z našich NEJ sólových houslistů Jiří Vodička už jednou na Strunách dětem  publikum, a nejen to dětské, přesvědčil, že klasická hudba umí jiskřit, pobavit i překypovat vášní a emocemi. Tentokrát se na pódiu sejde s klavíristou Martinem Kasíkem – věřte, že málokdo umí zachytit atmosféru okamžiku a bohatou škálu nálad jako on. Setkání náležitě okomentuje letitý průvodce Strun dětem Filip Jevič.

 

 

Jiří Vodička patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Upozornil na sebe vítězstvím v řadě domácích i mezinárodních soutěží, na vysokou školu byl přijat mimořádně již ve 14 letech (Institut pro umělecká studia v Ostravě, třída renomovaného profesora Zdeňka Goly). Pravidelně vystupuje s významnými českými i zahraničními orchestry a spolupracuje s významnými dirigenty, mimo jiné Jakubem Hrůšou či Tomášem Netopilem. Jako komorní hráč vystupuje s vynikajícími pianisty Martinem Kasíkem, Ivo Kahánkem nebo Ivanem Klánským a je zván na přední festivaly (Kammermusikfest Gidona Kremmera, Pražské jaro, Janáčkův máj). V roce 2020 založil Klavírní trio České filharmonie, které zvítězilo v mezinárodní soutěži Vienna International Music Competition, čímž se mu dostalo výsady zahájit v září 2021 „Koncertem vítězů“ sezonu vídeňského Musikvereinu. Na své první sólové album Violino Solo (Supraphon, 2014) nahrál jedny z nejtěžších skladeb pro sólové housle. Působí též jako pedagog na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě.

Martin Kasík se hře na klavír věnuje již od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové) a HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mimo jiné soutěže Pražského Jara 1998 či jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku (1999). Mezi jeho dalšími oceněními nechybí Davidoff Prix (2000) či Cena Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002. Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů v Evropě i v Americe. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku. V roce 2008 se stal prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních, od roku 2009 vyučuje na Pražské konzervatoři. Jako pedagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze. Ve spolupráci se Supraphonem a ArcoDiva vydal již 12 CD.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat