ROZBAL TO! | Struny dětem
Menu

ROZBAL TO!

Koncert
Pavol Smolárik, Petr Reif, Ondřej Nosálek, Jana Nosálková
Malá scéna
4-6 let, 7-9 let
23. března 2024
13:30 - 14:30 60 minut
250 Kč

Pestrá paleta barev, nástrojů i žánrů… to na vás vybalí zbrusu nová kapela pro děti a jejich rodiče Rozbal to! A rozbalíme i obří dárek. Co že se v něm skrývá? Co si jen budete přát!  Čtyři muzikanti, čtyři herci, čtyři rodiče a řeka splněných přání…

Kytara, basové ukulele, zpěv: Pavol Smolárik
Kytara, ukulele, cajon, akordeon, zpěv: Petr Reif
Basové ukulele, cajon, zpěv: Ondřej Nosálek
Piano, pozoun, zpěv: Jana Nosálková
Hudební spolupráce: Marek Doubrava

Pavol Smolárik se narodil v roce 1981 v Bratislavě, tedy vlastně v Československu. Již od mala si rád neustále prozpěvoval a učil se básničky. To první mu zůstalo dodnes. V sedmi letech ho rodiče přihlásili na hodiny klavíru, ale pravidelně se z nich vracel nešťastný a po pár měsících toto angažmá ukončil. Poté následoval pokus s klasickou kytarou, ale dopadl obdobně. Poté pokus se sborovým zpěvem a opět marný. Pak ve 13 letech pokus č. 2 s kytarou a ten už dopadl o poznání lépe, k čemuž přispěla kapela Beatles a bratři Nedvědi. Pak začal navštěvovat divadelní kroužek, kde byl zaznamenán jistý talent. To vyústilo ve studium loutkového a alternativního herectví na pražské DAMU. Tam objevil kontrabas opřený o zeď a společně se dvěma spolužáky založili hudebně-divadelní skupinu Fekete Seretlek, která slaví 20. výročí. Spoluzakládal Divadlo LETÍ a skupinu Bica Loca Lab pod vedením Jiřího Adámka (Austerlitze). 

V roce 2023 spoluzaložil kapelu určenou zejména dětskému posluchači Rozbal to! S velkou radostí působí již mnoho let v představeních divadla Minor a hostoval i v mnoha jiných divadlech i nedivadlech (Dejvické divadlo, Národní divadlo, Městská divadla pražská, Studio Damúza, Forum PPV a jiné). Věnuje se také dabingu a reklamnímu „speakrování” a příležitostně působí v Českém rozhlase, České televizi nebo seriálech. Jako objev roku získal cenu festivalu Next Wave a nominaci na cenu Thálie za rok 2021.

Všestranně talentovaný herec Ondřej Nosálek působí v řadě divadelních angažmá i v pořadech určených pro televizní obrazovku. Pochází z Ostravy, kde také započal svá studia na Janáčově konzervatoři v hudebně-dramatickém oboru. Odtud pak přesídlil na JAMU do oboru muzikálového herectví. Jeho domovskou scénou je divadlo Minor, z inscenací z posledních let zmiňme Lipany, Pinokio nebo Zá-to-pek, ve kterém ztvárnil hlavní roli a získal za ni v roce 2020 Cenu Thálie v kategorii loutkové divadlo. Z dalších rolí uveďme například Rosencrantze v Hamletovi na Letních shakespearovských slavnostech v roce 2016 nebo roli Pruďase ve West Side Story v Národním divadle v Ostravě v roce 2019. Z televize či z filmového plátna si jeho tvář jistě vybavíte například ze seriálů Specialisté, Místo zločinu Ostrava, Poldové a nemluvně či z filmu Slobodanky Radun MY 2. Za roli Tonyho v tomto snímku byl v roce 2014 nominován na Cenu české filmové kritiky v kategorii nejlepší mužský herecký výkon a na Českého lva v kategorii mužský herecký výkon v hlavní roli. Věnuje se též režii a mentoringu v rámci Stipendijní Akademie MenART na podporu mladých talentů.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat