PÓÓÓDIUM… pro Radku Fišarovou | Struny dětem
Menu

PÓÓÓDIUM… pro Radku Fišarovou

Koncert
Radka Fišarová & Aliaksandr Yasinski
Malá scéna
4-6 let, 7-9 let, 10+
23. března 2024
16:00 - 17:00 60 minut
250 Kč Koupit vstupenku

Radka Fišarová je královnou naší muzikálové scény. Že ji hudba naplňuje, věděla již od mala, a šla za svým snem. I o tom a o radosti, jakou hudba ve všech svých podobách přináší, bude její koncert, neboť hudbu v podání této živelné, výsostné profesionálky doprovodí hrou na akordeon výjimečný běloruský hudebník a skladatel Aliaksandr Yasinski a poutavé povídání již tradičně moderované nezaměnitelným způsobem hercem a režisérem Filipem Jevičem. 

Zpěvačka Radka Fišarová, uhrančivá dáma české muzikálové scény, zpívá a koncertuje od dětství. Díky muzikálovému představení Edith – vrabčák z předměstí se začala věnovat šansonu, jejž interpretuje s takovou přesvědčivostí, že si vysloužila přízvisko „česká Edith Piaf“. Její tvorba je však žánrově velmi pestrá (začátky její hudební dráhy jsou spojeny s folkem a country) a spolupracuje s celou řadou muzikantů napříč žánry i symfonickými orchestry. Šansonům tak otevírá nové cesty díky netradičním aranžím (například ve spolupráci s předním skladatelem Alešem Březinou na CD Rendez-vous). Nedílnou součást jejího repertoáru tvoří i vlastní autorská tvorba. Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, ve dvaceti letech uspěla v konkurzu na svou první hlavní roli v životě – roli Evity. Od té doby má za sebou již dlouhou řadu muzikálových rolí, vyzkoušela si také operu, účinkovala v projektu Bernsteinova mše. Několik let moderovala Noční Mikrofórum na Dvojce Českého rozhlasu. Se skupinou českých výtvarníků ve spolupráci s Galerií La Femme vystupovala na vernisážích v Brazílii, Kanadě či Ekvádoru.

Její sólová diskografie vychází především z francouzského šansonu (Pocta Edith Piaf, Paris Paris, Pod pařížským nebem, Rendez-vous, Madamme de Paris, Život v růžích), hostovala však na řadě nahrávek různých žánrů (Velvet revolution, Ozvěny z kamene, Hladina zvlněná, Čarovánky). Propůjčila hlas několika postavám animovaných filmů z produkce Disney (např. Rebelka, Popelka 2 či Zvonilka 2). Výraznou kapitolou v jejím životě je také pedagogická činnost (Pražská konzervatoř, Konzervatoř Jaroslava Ježka, VOŠH), workshopy a mistrovské kurzy a také role mentorky v rámci Stipendijní akademie MenART, která podporuje mladé talenty. Je autorkou úspěšné hudební soutěžní výzvy pro hudebně nadané děti Chci Tě slyšet (2021)!

Aliaksandr Yasinski se narodil v běloruském Baranoviči a už odmalička byl „do muziky“. Jeho knoflíkový akordeon jede dnes na plné obrátky, protože hraje s mnoha uskupeními (Shum Davar, Radka Fišarová, Jelen Iva Marešová, The Unlimited Trio a další…) a také vyučuje. A když zrovna nehraje nebo neučí, tak skládá, provozuje mobilní nahrávací studio nebo rozepisuju notové party. Vystudoval Konzervatoř v Minsku, Pražskou konzervatoř a HAMU.

Filip Jevič je multidisciplinární osobnost – vedle herectví a režie se věnuje naplno fyzioterapii dětí. I v této oblasti mu herecký talent pomáhá v dětech podněcovat motivaci a neváhá si „vypůjčovat“ řadu dalších technik a metod, třeba těch inspirovaných novým cirkusem. Obor herectví i režie vystudoval na pražské DAMU, v letech 2004 až 2013 působil v angažmá divadla Minor, z rolí zmiňme například Old Shatterhanda v představení Vinnetou či Bruncvíka (ocenění za herecký výkon z festivalu Skupova Plzeň v roce 2006 a 2008) či Anděla v představení Vánoce aneb Příběh o narození. V jeho režii vznikla celá řada představení, například Dlouhý, Široký a Bystrozraký (hlavní cena festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem v roce 2003), O rackovi a kočce, která ho naučila létat (pro Dejvické divadlo, 2006), Ronja, dcera loupežníka (2020) nebo Bajaja pro Studio Damúza. V letech 2007–2012 připravoval programovou koncepci festivalu VyšeHrátky, koncepčně i režijně se mezi roky 2013 a 2017 ujímal projektu Barokní noc na zámku Český Krumlov. Nejen jako režisér, ale též jako scenárista připravil představení Karneval zvířat a Péťa a vlk pro Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Věnuje se též moderování, například v letech 2009 až 2014 byl netradičním průvodcem festivalu Struny dětem.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat