PÓÓÓDIUM… pro Radku Fišarovou | Struny dětem
Menu

PÓÓÓDIUM… pro Radku Fišarovou

Koncert
Radka Fišarová & Aliaksandr Yasinski
Malá scéna
4-6 let, 7-9 let, 10+
23. března 2024
16:00 - 17:00 60 minut
250 Kč

Milé děti i rodiče! Přijďte si s námi vytvořit vlastní písničku.
Nebo přímo šanson! Nebo si poslechnout, jak se dá zábavně cestovat mezi žánry!

Radka Fišarová je naše přední šansonierka. Že ji hudba naplňuje, věděla již od mala, a šla za svým snem. I o tom a o radosti, jakou hudba ve všech svých podobách přináší, bude její koncert, neboť hudbu v podání této živelné, výsostné profesionálky doprovodí hrou na akordeon výjimečný běloruský hudebník a skladatel Aliaksandr Yasinski a poutavé povídání již tradičně moderované nezaměnitelným způsobem hercem a režisérem Filipem Jevičem. 

Zpěvačka Radka Fišarová, uhrančivá dáma české muzikálové scény, zpívá a koncertuje od dětství. Díky muzikálovému představení Edith – vrabčák z předměstí se začala věnovat šansonu, jejž interpretuje s takovou přesvědčivostí, že si vysloužila přízvisko „česká Edith Piaf“. Její tvorba je však žánrově velmi pestrá (začátky její hudební dráhy jsou spojeny s folkem a country) a spolupracuje s celou řadou muzikantů napříč žánry i symfonickými orchestry. Šansonům tak otevírá nové cesty díky netradičním aranžím (například ve spolupráci s předním skladatelem Alešem Březinou na CD Rendez-vous). Nedílnou součást jejího repertoáru tvoří i vlastní autorská tvorba. Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, ve dvaceti letech uspěla v konkurzu na svou první hlavní roli v životě – roli Evity. Od té doby má za sebou již dlouhou řadu muzikálových rolí, vyzkoušela si také operu, účinkovala v projektu Bernsteinova mše. Několik let moderovala Noční Mikrofórum na Dvojce Českého rozhlasu. Se skupinou českých výtvarníků ve spolupráci s Galerií La Femme vystupovala na vernisážích v Brazílii, Kanadě či Ekvádoru.

Její sólová diskografie vychází především z francouzského šansonu (Pocta Edith Piaf, Paris Paris, Pod pařížským nebem, Rendez-vous, Madamme de Paris, Život v růžích), hostovala však na řadě nahrávek různých žánrů (Velvet revolution, Ozvěny z kamene, Hladina zvlněná, Čarovánky). Propůjčila hlas několika postavám animovaných filmů z produkce Disney (např. Rebelka, Popelka 2 či Zvonilka 2). Výraznou kapitolou v jejím životě je také pedagogická činnost (Pražská konzervatoř, Konzervatoř Jaroslava Ježka, VOŠH), workshopy a mistrovské kurzy a také role mentorky v rámci Stipendijní akademie MenART, která podporuje mladé talenty. Je autorkou úspěšné hudební soutěžní výzvy pro hudebně nadané děti Chci Tě slyšet (2021)!

Aliaksandr Yasinski se narodil v běloruském Baranoviči a už odmalička byl „do muziky“. Jeho knoflíkový akordeon jede dnes na plné obrátky, protože hraje s mnoha uskupeními (Shum Davar, Radka Fišarová, Jelen Iva Marešová, The Unlimited Trio a další…) a také vyučuje. A když zrovna nehraje nebo neučí, tak skládá, provozuje mobilní nahrávací studio nebo rozepisuju notové party. Vystudoval Konzervatoř v Minsku, Pražskou konzervatoř a HAMU.

Filip Jevič je multidisciplinární osobnost – vedle herectví a režie se věnuje naplno fyzioterapii dětí. I v této oblasti mu herecký talent pomáhá v dětech podněcovat motivaci a neváhá si „vypůjčovat“ řadu dalších technik a metod, třeba těch inspirovaných novým cirkusem. Obor herectví i režie vystudoval na pražské DAMU, v letech 2004 až 2013 působil v angažmá divadla Minor, z rolí zmiňme například Old Shatterhanda v představení Vinnetou či Bruncvíka (ocenění za herecký výkon z festivalu Skupova Plzeň v roce 2006 a 2008) či Anděla v představení Vánoce aneb Příběh o narození. V jeho režii vznikla celá řada představení, například Dlouhý, Široký a Bystrozraký (hlavní cena festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem v roce 2003), O rackovi a kočce, která ho naučila létat (pro Dejvické divadlo, 2006), Ronja, dcera loupežníka (2020) nebo Bajaja pro Studio Damúza. V letech 2007–2012 připravoval programovou koncepci festivalu VyšeHrátky, koncepčně i režijně se mezi roky 2013 a 2017 ujímal projektu Barokní noc na zámku Český Krumlov. Nejen jako režisér, ale též jako scenárista připravil představení Karneval zvířat a Péťa a vlk pro Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Věnuje se též moderování, například v letech 2009 až 2014 byl netradičním průvodcem festivalu Struny dětem.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat