Pozor Změna!!! Workshop POHÁDKA O PÍSNIČCE povede Leona Černá Stříbrná | Struny dětem
Menu

Pozor Změna!!! Workshop POHÁDKA O PÍSNIČCE povede Leona Černá Stříbrná

Workshop pro děti
Bar Loutka
4-6 let
26. března 2023
10:00 - 10:45 45 minut
250 Kč / dítě (pouze pro děti, účast bez rodičů!)
26. března 2023
11:15 - 12:00 45 minut
250 Kč / dítě (pouze pro děti, účast bez rodičů!)

Z důvodu náhlé zdravotní indispozice Radky Fišarové workshop povede muzikálová zpěvačka Leona Černá Stříbrná.

Jakou moc má písnička? Představte si, co se stane, když se povede písničku oživit tak, že si s námi začne hrát… Nebo s námi začne tancovat a povídat! Zkusíme to spolu na tomto workshopu: vytvoříme příběh o písničce, tu se společně naučíme a vytvoříme k ní hravou formou jednoduchý dialog. A ejhle, z písničky se stane hra, rozložíme ji a zase poskládáme dohromady. Pomůže nám tleskání, mluvení, taneček i jednoduchá herecká gesta. Role průvodkyně pohádkovým světem písniček se ujímá výjimečná dáma naší muzikálové scény Radka Fišarová.

Workshop je určen pro děti bez doprovodu rodičů.

Zpěvačka Radka Fišarová, uhrančivá dáma české muzikálové scény, zpívá a koncertuje od dětství. Díky muzikálovému představení Edith – vrabčák z předměstí se začala věnovat šansonu, jejž interpretuje s takovou přesvědčivostí, že si vysloužila přízvisko „česká Edith Piaf“. Její tvorba je však žánrově velmi pestrá (její začátky jsou spojeny s folkem a country) a spolupracuje s celou řadou muzikantů napříč žánry i symfonickými orchestry. Šansonům tak otevírá nové cesty díky netradičním aranžím (například ve spolupráci s předním skladatel Alešem Březinou na CD Rendez-vous). Nedílnou součástí jejího repertoáru je i vlastní autorská tvorba.

Radka Fišarová vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, ve dvaceti letech uspěla v konkurzu na svou první hlavní roli v životě – roli Evity. Od té doby má za sebou již dlouhou řadu muzikálových rolí, vyzkoušela si také operu, účinkovala v projektu Bernsteinova mše. Několik let moderovala Noční Mikrofórum na Dvojce Českého rozhlasu. Se skupinou českých výtvarníků ve spolupráci s Galerií La Femme vystupovala na vernisážích v Brazílii, Kanadě či Ekvádoru.
Její sólová diskografie vychází především z francouzského šansonu (Pocta Edith Piaf, Paris Paris, Pod pařížským nebem, Rendez-vous, Madamme de Paris, Život v růžích), hostovala však na řadě nahrávek různých žánrů (Velvet revolution, Ozvěny z kamene, Hladina zvlněná, Čarovánky). Propůjčila hlas několika postavám animovaných filmů z produkce Disney (např. Rebelka, Popelka 2 či Zvonilka 2). Výraznou kapitolou v jejím životě je také pedagogická činnost (Pražská konzervatoř, Konzervatoř Jaroslava Ježka, VOŠH), workshopy a mistrovské kurzy a také role mentorky v rámci Stipendijní akademie MenART. Je autorkou úspěšné hudební soutěžní výzvy pro hudebně nadané děti Chci Tě slyšet (2021)!
Zobrazit více »

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat