Od klasiky po folklor | Struny dětem
Menu

Od klasiky po folklor

Koncert
Malá scéna
Bez omezení
27. března 2022
15:00 - 16:00 60 min.
250 Kč Koupit vstupenku

Cimbálová muzika České filharmonie

Lidová hudba je takřka nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Neznámí autoři do lidových písní vtiskli svoje nejniternější pocity, krásu, radost, bolest i humor. Nechte se jimi též obejmout – ať už těmi čistě folklorními, nebo tím, jak ovlivnily slavné skladatele minulého a předminulého století. Cimbálová muzika České filharmonie skladby svými aranžemi oživuje a baví se balancováním mezi tzv. klasickou hudbou a folklorem – mezi notovým zápisem a improvizací.

Housle: Zdeněk Zelba a Václav Prudil; viola a housle: Jan Jouza; violoncello: Jan Holeňa; kontrabas: Jaromír Černík; hoboj, anglický roh, zobcové flétny a viola: Jiří Zelba; cimbál: Markéta Riesová

Cimbálová muzika České filharmonie vznikla ze skupiny členů orchestru, kteří už téměř dvacet let sdílejí vášeň pro lidovou hudbu. Dlouhou dobu fungovala jen příležitostně jako hudecká kapelka při oslavách přátel. Impulzem pro intenzivnější práci bylo pražské vystoupení slavného zpěváka Bobbyho Mc Ferrina, který si cimbálovku vybral jako partnera pro svůj koncert ve Dvořákově síni Rudolfina v roce 2013. Kromě moravského folkloru, ke kterému má přirozeně nejblíže, má ve svém repertoáru písně slovenské, maďarské, cikánské i jidiš. Koncertní programy v podání skvělých hudebníků našeho předního tělesa jsou jedinečné – většinou kombinují folklor s klasickou hudbou ve vlastních úpravách.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat