OBJEV KUS SVĚTA | Struny dětem
Menu

OBJEV KUS SVĚTA

Koncert
Velký sál
4-6 let, 7-9 let, 10+
25. března 2023
18:00  - 19:00 60 minut
250 Kč Koupit vstupenku

BraAgas

Lidová muzika z různých koutů Evropy – i toho moravského – na vás čeká na koncertě kapely BraAgas. Krásně sladěné dámské vokály, historické i etnické nástroje, lidové nebo historické kostýmy – to vše vytváří dokonalou pastvou pro uši i oči. V podání BraAgas mají lidovky ten správný říz a baví i to nejnáročnější publikum (včetně jejich vlastní dětí). Své publikum dokážou zkrátka ukázkově přivést k bodu varu.

Zpěv, cistra, nyckelharpa, kytara a dudy: Kateřina Göttlichová; zpěv, flétny, klarinet, šalimo, šalmaje a dudy: Karla Braunová; - zpěv, housle a fidula: Michala Sekyrová; zpěv, perkuse – davul, darbuka, cajon: Michaela Krbcová; kontrabas a basse de viole: Karel Zich

 

BraAgas interpretuje lidové písně z celé Evropy. Repertoár této převážně ženské kapely, jež hraje a zpívá od roku 2017, tvoří z velké části sefardské písně a písně z oblasti Ibérie, v poslední době si libují v melodiích z Moravy, ale ráda zabrousí i do skandinávského a balkánského fokloru. Ve svých úpravách se snaží využít rozmanitosti původu jednotlivých písní, jež interpretují na etnické a historické nástroje, na nimiž se vznášejí skvělé ženské vokály v takových harmoniích, o jaké si písnička říká svým původem. BraAgas odehráli desítky koncertů doma i v zahraničí a vystoupili na řadě festivalů (například Colours of Ostrava, MFT Zlatá Praha, Rainforest world music festival na Borneu, EBU Folk Festival v Kolíně nad Rýnem nebo festival Sur Jahan v Indii). Vydali sedm desek, řada z nich se dočkala mnoha ocenění (například cena Anděl v kategorii world music v roce 2009 či 2014). Jejich kompilace „best of“ Bestiále se umístila na 17. příčce ve světovém žebříčku Transglobal World Music Charts. Poslední album O ptácích a rybách – první deska zpívaná česky, se umístila na 3. místě ve World Music Charts Europe.

Zobrazit více »

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat