MEZI SVĚTY | Struny dětem
Menu

MEZI SVĚTY

Koncert
Tomáš Liška & Invisible World, s uhrančivou projekcí Lindy Arbanové
Velký sál
4-6 let, 7-9 let, 10+
24. března 2024
15:30 - 16:30 60 minut
290 Kč

Hudba nezná hranice díky ní se můžeme během chvilky rozutéct nebo rozletět do různých světových stran, a přitom neopustit pohodlnou „minorskou“ sedačku. Výprava začíná a dopravní prostředek nechť si každý vybere ve své bujné fantasii. , Koncert skvělých muzikantů formace basisty a skladatele Tomáše Lišky Inivisible World, která sklízí poklony po celém světě, vás pozve na cestu z Čech přes Balkán až do Turecka. Nečekejte ale žádné lidovky, ale originální fúze autorské hudby, jazzu a world music. Hudební výpravu zpestří působivé projekce a live VJingu Lindy Arbanové.

Kontrabas: Tomáš Liška
Akordeon: Nikola Zarić
Housle: Efe Turumtay
Bicí & perkuse: Kamil Slezák
VJ & video projekce: Linda Arbanová

Tomáš Liška je mezinárodně vyhledávaný basista a skladatel. Jeho žánrový rozsah je široký. Od projektů kombinujících world music, jazz a elektroniku přes více než dvanáct let trvající spolupráci s Robertem Křesťanem a skupinou Druhá tráva až po působení v kapelách Beaty Hlavenkové, Lenky Dusilové, Luboše Maliny nebo Michala Nejtka.

Nikola Zarić, mladý bosensko-srbský virtuóz na akordeon, absolvoval Vídeňskou akademii a získal ceny na několika významných soutěžích. V současnosti žije ve Vídni a kromě výuky na hudební akademii koncertuje po celé Evropě.

Efe Turumtay pochází z Istanbulu, kde vystudoval hru na housle na klasické i tradiční konzervatoři. Ve svých projektech se věnuje hledání osobitého zvuku a hry, která kombinuje západní techniku i čtvrttónový arabský melodický systém. V současnosti žije ve Vídni.

Kamil Slezák absolvoval Janáčkovu konzervatoře v Ostravě a souběžně pod vedením profesora Fritze Ozmeca obor Jazz & Pop na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni. Od roku 2007 působí jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Vystupuje s nejlepšími tělesy naší jazzové scény, od roku 2016 tvoří jeden z pilířů Robert Balzar Tria.

Linda Arbanová se věnuje zejména tvorbě a editaci videí a VJingu. Je součástí kapel Zvíře jménem Podzim, Kittchen, Zabelov Group a Jakub König a Hvězdy, pro které vytváří koncertní projekce, klipy a videa. Kromě toho spolupracuje například s Marií Puttnerovou, Lenkou Dusilovou nebo Druhou trávou Roberta Křesťana. Kromě animací pro hudební projekty vytváří také projekce pro divadelní představení, například pro Baletky od autorky Miřenky Čechové.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat