KLUKOVINY? NEVADÍ! | Struny dětem
Menu

KLUKOVINY? NEVADÍ!

Koncert
Hm...
Velký sál
4-6 let, 7-9 let, 10+
23. března 2024
18:00 - 19:00 60 minut
290 Kč

Čtyři tátové zahrají dětem písně pro dospělé a dospělým písně pro děti. Při poslechu jejich hudby zjistíte, že „čítankoví“ básníci jako František Hrubín, Josef Hiršal nebo Jaroslav Seifert psali fakt cool bigbítové texty. Žánrů však uslyšíte víc, protože Hm… umějí zahrát hravě prostě vše… Zazní Klukoviny aneb písně pro děti a spousta dalšího z jejich celkem šesti, ehm vlastně sedmi alb. Že je ještě neznáte? Nevadí! I na takto pojmenované album dojde. A určitě i na nějaké novinky!

Kytara a zpěv: Marek Doubrava
Housle a zpěv: Viktor Ekrt
Saxofony, klarinety, flétny, tuba, kytara a zpěv: Filip Nebřenský
Bicí a zpěv: Jaroslav Noga

Hm… existuje od roku 1994. Od začátku v ní hrají Marek Doubrava a Viktor Ekrt, brzy se k nim přidal Filip Nebřenský a před pár lety Jaroslav Noga. Jedno krásné období mezi lety 1997 až 2000 hráli také s Ondrou Anděrou (WWW) a Milanem Caisem (Tata Bojs), od roku 2000 do roku 2016 s nimi na bicí hrál další zásadní člen skupiny Tomáš Rejholec. Na odchodnou dostal od Marka Doubravy písničku Odcházím, která vyšla na albu Nevadí. Vydali šest alb oficiálních a jedno (to úplně první) neoficiální. Hm… vlastně hrají mainstreamové písničky, ovšem v jejich podání zní zcela nadžánrově – s nadhledem a smyslem pro sebeironii i promyšlené detaily do nich pouštějí rock, folk, klasickou hudbu i jazz. Kromě autorských textů Marka Doubravy a Petra Kotouše zhudebňují s hravostí sobě vlastní básně celé řady českých i zahraničních básníků (Antonína Sovy, Josefa Kainara, Pavla Šruta, Arthura Rimbauda či Raymonda Carvera).

Marek Doubrava uplatňuje svůj talent také v oblasti scénické a filmové tvorby. Složil například hudbu animovanému filmu Lajka a oceněným inscenacím v divadle Minor, Národním i Dejvickém divadle. Společně Viktorem Ekrtem složili hudbu filmové pohádce Čertí brko. Viktor je zároveň mistrem zvuku a doma na poličce má již dvě sošky Českého lva za nejlepší zvuk u filmů Alois Nebel a Masaryk. Baskytarista a hráč na početné dechové nástroje Filip Nebřenský je známý ze skvělého projektu pro děti Bombarďák i z divadla Minor. Sestavu pak skvěle dotváří výtečný bubeník, perkusista a hráč na marimbu a vibrafon i příležitostný zpěvák Jaroslav Noga.

 Hm… jsou na české scéně zajímavým úkazem kapely v pravém slova smyslu kultovním. Přestože vlastně po celou dobu existence (už od roku 1994) hrají mainstreamové písničky, ke skutečnému mainstreamovému publiku nikdy nepronikli.“ 
Ondřej Bezr, Lidovky.cz, 29. 11. 2019

Zobrazit více »

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat