Jdeme na Ježka | Struny dětem
Menu

Jdeme na Ježka

Koncert
Velký sál
Bez omezení
27. března 2022
12:45 - 13:45 60 min.
300 Kč Koupit vstupenku

Ondřej Ruml a Jazz Quintet

Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka… Hej hej! Kam se valej! Vždyť sou malej… Co je to za „hlášky“? To zjistíte na koncertě všestranného zpěváka a hudebníka Ondřeje Rumla. Spolu s kapelou Jazz Quintet, která patří k předním tělesům současné jazzové scény, představí nově pojaté písně slavného Osvobozeného divadla. Repertoár vychází z desky Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha oceněné Zlatou deskou.

Zpěv: Ondřej Ruml; klavír: Martin Brunner; trumpeta: Miroslav Hloucal; saxofon: Radek Zapadlo; kontrabas: Tomáš Baroš; bicí: Pavel Zbořil

 
Ondřej Ruml je všestranný hudebník, zpěvák a herec, který patří mezi výrazné osobnosti české hudební scény a je znám svým novátorským přístupem k hudbě. Vystudoval pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka. Věnuje se především koncertování, sólově i s kapelou, vystupuje také v muzikálech i činoherních projektech na různých divadelních scénách. Jeho zatím posledním divadelním počinem je role Thomase Jeroma Newtona v muzikálu Davida Bowieho Lazarus, kterou kritika ocenila širší nominací na Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista. Patří mezi výrazné progresivní skladatele své generace, pod svým jménem vydal čtyři autorská alba. Je členem neformální skladatelské skupiny The Prague Six, komponující pro jazzový orchestr Concept Art Orchestra a autorsky se podílel na třech jeho oceňovaných albech. Jako sideman příležitostně spolupracuje s řadou osobností české hudební scény napříč žánry.

 

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat