BUBNY A RYTMY | Struny dětem
Menu

BUBNY A RYTMY

Workshop pro děti
Bar Loutka
7-9 let
25. března 2023
13:00 - 14:20 80 minut
250 / dítě (pouze pro děti, účast bez rodičů!) Vyprodáno / možnost pořadníku

Vedou Jan Hrovatitsch a Matěj Šíma

Pozor, pozor! Letošní bubnování bude jiné, než kdy jindy! S bubeníky-dobrodruhy Honzou Hrovatitschem a Matějem Šímou se budeš od samého začátku workshopu podílet na přípravě hudebně-vokálně pohybovém díle, které v závěru workshopu slavnostně zažije svou premiéru. Buď připraven a ve střehu, protože pokud vše správně secvičíme, jistojistě všechny uvedeme svým bubenickým umění v úžas! :)

Workshop je určen pro děti bez doprovodu rodičů.

 

Jan Hrovatitsch hraje na bicí nástroje od čtyř let. Prošel si základním hudebním vzděláním na ZUŠ v Roudnici nad Labem, kde byl hned od prvního ročníku členem dechového orchestru mladých. Již s tímto tělesem cestoval po různých státech Evropy. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze ve třídě profesora Miroslava Kympla a začal hrát v malých jazzových uskupeních a také ve školním Bigbandu Václava Kozla. S velkými bigbandovými tělesy spolupracuje dodnes. V letech 2003–2004 vystupoval jako Ringo Starr ve španělském projektu Beatles4ever na Kanárských ostrovech, následně účinkoval také v muzikálech na zaoceánských lodích, na kterých trávil vždy tři letní měsíce. Sedmnáct let působí jako hudebník a herec divadla Minor, sedmým rokem je ředitelem Základní umělecké školy ve Štětí. Ve Stavovském divadle hraje v inscenaci Oběd u Wittgensteina a v Národním divadle v pohádce Kráska a zvíře.

Matěj Šíma se věnuje hudbě již od raného mládí. V pěti letech začal hrát na klavír, z něhož velice rychle přesedlal k houslím. Časem si uvědomil, že je mu blízké hudbu skládat, a proto se dále začal učit hrát na kytaru, klavír, baskytaru či bicí nástroje. Vystudoval bakalářské studium na DAMU na Katedře alternativního a loutkového divadla, v současnosti působí v inscenacích divadla Minor, X10, MeetFactory, Vzletu a Národního divadla. Píše také hudbu k divadelním či pohybovým inscenacím, například pro taneční soubor POPBALET či kulturní prostor Vzlet. 

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat