BUBNY A RYTMY | Struny dětem
Menu

BUBNY A RYTMY

Workshop pro děti
Bar Loutka
7-9 let
27. března 2022
13:00 - 14:20 80 min.
250 Kč Koupit vstupenku

Jan Hrovatitsch a Markéta Ptáčníková

Osvobozující spontánnost, uvolnění, zážitek z týmové spolupráce a zjištění, že rytmus v sobě má opravdu každý – to všechno do puntíku splní společné bubnování. Nech se strhnout rytmickým vířením na workshopu ve stylu parádní bubenické párty s mistrem bubnů Honzou Hrovatitschem a herečkou a hudebnicí Markétou Ptáčníkovou.

Workshop je určen pro děti bez doprovodu rodičů.

 

Jan Hrovatitsch hraje na bicí nástroje od čtyř let. Prošel si základním hudebním vzděláním na ZUŠ v Roudnici nad Labem, kde byl hned od prvního ročníku členem dechového orchestru mladých. Již s tímto tělesem cestoval po různých státech Evropy. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze ve třídě profesora Miroslava Kympla a začal hrát v malých jazzových uskupeních a také ve školním Bigbandu Václava Kozla. S velkými bigbandovými tělesy spolupracuje dodnes. V letech 2003–2004 vystupoval jako Ringo Starr ve španělském projektu Beatles4ever na Kanárských ostrovech, následně účinkoval také v muzikálech na zaoceánských lodích, na kterých trávil vždy tři letní měsíce. Sedmnáct let působí jako hudebník a herec divadla Minor, sedmým rokem je ředitelem Základní umělecké školy ve Štětí. Ve Stavovském divadle hraje v inscenaci Oběd u Wittgensteina a v Národním divadle v nové pohádce Kráska a zvíře.

Herečka a hudebnice Markéta Ptáčníková toužila hrát na bicí již od svých pěti let, dostala se k nim ale nakonec velkou oklikou přes klasickou kytaru, klavír, elektrickou kytaru a baskytaru až v dospělosti. Hraje na bicí v kapele Zdivočelí koně, jejíž frontwoman je Monika Načeva, a v artpunkovém seskupení LO/VE. Vedle Minoru hraje také v Meetfactory, Rubínu, Komedii, Venuši ve Švehlovce a skládá hudbu do inscenací. Věnuje se rovněž hudebně-dramatickým edukativním workshopům pro děti (například v Rudolfinu) a inscenuje hudební pohádky pro děti.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat