BÁRA A NINA | Struny dětem
Menu

BÁRA A NINA

Koncert
Malá scéna
7-9 let, 10+
26. března 2022
17:30 - 18:30 60 min.
250 Kč Koupit vstupenku

Bára Zmeková a Nina Marinová

Dvě hudebnice, zpěvačky, skladatelky, vzájemné obdivovatelky a v neposlední řadě kamarádky propojí klavír, housle a autorskou tvorbu. Bára Zmeková a Nina Marinová zvou na barevnou variaci stylů a nálad. Jejich hudební příběhy v češtině, angličtině, francouzštině či španělštině vás rozveselí i rozesmutní, taky vás z nich zamrazí, ale pak zase pěkně roztajete a  ožijete. 


Bára Zmeková
, pianistka, zpěvačka, autorka alba LUNAVES, za které v roce 2019 získala dvě nominace na cenu Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka, se na české scéně pohybuje od roku 2013, kdy vydala své debutové album Ještě kousek. Její hudba se vyznačuje snovou poetikou výhradně vlastních textů, žánrovou pestrostí a lehkostí, s níž svým posluchačům za pomoci svého hlasu a piana či syntezátoru dokáže podat i méně lehké příběhy. Bára svou hudbou proplouvá mezi žánry jazzu, folku, klasické hudby a jemné elektroniky. Často a ráda hraje s kapelou, jejímž členem je také Nina Marinová.

Houslistka a zpěvačka Nina Marinová žila a koncertovala v několika zemích. Pro svůj projekt NINA ROSA píše písně v různých jazycích. V jejím pestrém repertoáru najdete reggae, swing i folk. Na podzim 2019 vydala se svým triem debutové album Discover, které si získalo nominace Radio_Head Awards slovenského Radia_FM ve třech kategoriích – Skladba roku, Album roku, Debut roku. Jako houslistka a vokalistka působí aktivně i v jiných hudebních projektech.

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat