Ó, Ó, Ó, VAJÍČKO!
4-6 let, 7-9 let
15:30 - 16:15 45 minut
cena: 350 (v ceně dětské vstupenky je přípravný workshop dostupný 60 min před koncertem v Ponorce a v Uších divadla Minor) Vyprodáno / možnost pořadníku
Hlavenková, Patrik Hlavenka, Martha Issová a další
Milostný příběh z hmyzí říše v koncertní podobě je o velké lásce a odhodlání. Na cestě za poznáním a pravou láskou zažije náš hmyzí hrdina houseňák Pepík mezi stébly ševelící trávy plno nečekaných setkání a překvapivých proměn. Jimi vás provede společně s tvůrci hudby Martha Issová. Koncertní premiéru hmyzího příběhu přinesly Struny dětem v roce 2021, a protože ohlas byl převeliký, rozhodli jsme se pro opětovné uvedení.
Autorkou knižní předlohy s ilustracemi Milana Starého i scénické adaptace je Ester Stará, hudbu složili Beata Hlavenková (autorka úspěšné hudební adaptace Pišlických příběhů) a Patrik Hlavenka, doprovodnou animaci připravil Vojtěch Starý.
POZOR, speciální příprava na koncert
Přeměna v neodolatelného hmyzáka čeká i na vás – je pro ni potřeba přijít dřív a vyrobit si na přípravném workshopu pod vedením ilustrátora Milana Starého svou masku! Hra přeje připraveným a cesta za poznáním se bez ní neobejde.
Beata Hlavenková, skladatelka, zpěvačka, pianistka a aranžérka je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Vystudovala skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a Master of Music na University of Massachusetts v oboru kompozice, jazzová kompozice a aranžování. Má na kontě pět sólových alb. Za poslední Sně (2019) získala cenu Anděl jako Interpretka roku. Je autorkou filmové hudby k filmu Dukla 61 nebo nejnověji k Zátopkovi. Spolupracovala s řadou tuzemských i zahraničních muzikantů, nejdéle pak s Lenkou Dusilovou, se kterou vytvořila projekty Eternal Seekers a Baromantiku. Skládá hudbu pro divadlo a věnuje se také tvorbě pro děti – vedle adaptace Pišlických příběhů je to například hudba ke knize Ó, ó, ó, vajíčko. Spolupracuje také s Loutkami v nemocnici nebo loutkovou scénou Bajka v Českém Těšíně. Učí na NYU a věnuje se též hudebnímu mentoringu v rámci Stipendijní akademie MenART.
Martha Issová, divadelní i filmová herečka a v současné době jedna z nejvýraznějších tváří Dejvického divadla, absolvovala Pražskou konzervatoř. Už během studia se objevila před kamerou, například v pohádkovém příběhu Františka aneb O zelených svících a Černé Matce Boží (1999). Od té doby natočila řadu filmových i televizních snímků (Hop nebo trop, Dobrá čtvrť, Kukačky, Tajnosti, Sedmero krkavců a další). Za roli Ofky ve filmu Děti noci získala Křišťálový globus na MFF v Karlových Varech a nominaci na Českého lva, za ztvárnění postavy hornické matky Marie ve snímku Dukla 61 pak nominaci v kategorii Nejlepší herečka na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu. Naposledy zazářila ve filmu Zátopek Davida Ondříčka v roli Dany Zátopková, za kterou byla nominována na Českého lva. Od roku 2006 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle (její první velkou rolí zde byla Otýlie v dramatu Spřízněni volbou v režii J. A. Pitínského.
Kytaristu, skladatele a producenta Patrika Hlavenku znají hudební fanoušci zejména pod pseudonymem Patrick Karpentski. Pod tímto jménem vystupoval ve skupinách Toxique, Lake Malawi a ve formaci Baromantika s Lenkou Dusilovou. Spolupodílí se – autorsky, producentsky či jako aranžér – též na albech Beaty Hlavenkové. V letech 2001–2004 absolvoval magisterské studium v oboru Jazzová kompozice a aranžování na University of Massachusetts v USA. Po návratu ze studií vydali společně s Beatou jazzové album autorských skladeb S`aight. Patrik se věnuje i aktivitám v oblasti hudebního vzdělávání. V roce 2010 inicioval vznik Katedry jazzové interpretace – historicky prvního vysokoškolského oddělení se zaměřením na jazz. Po mnoho let rovněž působil jako pedagog na New York University in Prague. V současné době se věnuje především vlastní hudební tvorbě.
Ester Stará vystudovala speciální pedagogiku na PedF UK, pracuje jako speciální pedagožka a logopedka. Je patronkou Zlatého dítěte, kreativní soutěže na podporu čtenářství a současně píše knížky pro děti. Díky zkušenostem z praxe a spolupráci s manželem, ilustrátorem Milanem Starým, stojí za vznikem knih zaměřených na rozvoj komunikačních dovedností, např. Povíš mi to? nebo Mařenka už říká Ř!. Píše také pohádky a příběhy pro mladší školáky. Text knihy Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem byl oceněn Zlatou stuhou, knihy A pak se to stalo, Šedík a Bubi a Jedééém! byly zapsány do prestižního mezinárodního katalogu The White Ravens. Její knihy vycházej též v zahraničí.
Milan Starý vystudoval češtinu a výtvarnou výchovu na PedF UK a do roku 2000, kdy začal tvořit ve svobodném povolání, působil jako pedagog a ilustrátor. Věnuje se převážně ilustrováním knih pro děti i dospělé, malbě a grafice, spoluorganizuje výtvarné dílny. Spolupracuje např. s nakladatelstvími 65. pole, Euromedia, Albatros, B4U, Paseka. Publikace s jeho ilustracemi vycházejí u nás i v zahraničí. Často se podílí na knížkách své manželky Ester Staré. Oblibu si získala třeba dokreslovací kniha Dům za mlhou nebo Šedík a Bubi, jež získala ocenění Zlatá stuha a byla zapsána do prestižního mezinárodního katalogu The White Ravens.