Šnečí dílna

vede Lukáš Bradáček  |  cca 15 min

Ulita hlemýždě zahradního je krásný projev přírody jako geniálního architekta. Přesto, nebo právě proto vybízí k dalšímu tvoření. Vždyť osobitost a kreativita spočívají v detailech. S výtvarníkem a sochařem Lukášem Bradáčkem si můžeš ulitu přetvořit ve vlastní ochranný amulet nebo veselou ozdobu, třeba na květináč, ve kterém pěstuješ svou oblíbenou rostlinkou. Budeš potřebovat trpělivost, soustředěnost a samozřejmě fantazii. Nic z toho si určitě nezapomeň, ostatní bude na tebe čekat přímo na místě:  ulity, permanentní fixy, barvy na sklo a nejrůznější přírodní materiály a recykláty.

POZOR v této dílně se pracuje s tavnou pistolí – asistence rodičů u menších dětí nezbytná

Akademický malíř Lukáš Bradáček je autorem obrazů, kreseb, realizací vitráží, designérských zpracování fasád, soch a předmětů pro soukromý i veřejný sektor. Od roku 2012 pracuje jako lektor pro Ateliér Praga Prima. V posledních osmi letech se zaměřuje na produkci kulturních událostí – pořádání a realizací výstav, koncertů, workshopů, sportovních a komunitních akcí, převážně v okrese Praha-západ. Od roku 2013 spolupracuje s pražským divadlem Minor, v roce 2017 sklidila velký ohlas jeho instalace Zvuky nočního lesa, kterou vytvořil pro Struny dětem.

SLIM PENĚŽENKA
Z REKLAMNÍHO BANNERU

vedou lektoři Redekorace  |  cca 20min

Nový fashion doplněk z reklamního banneru? S lektory Redekorace získává recyklace další rozměry. Přijď to taky zkusit a vyrob si originální peněženku se cvočkem na bankovky a karty. Díky pestrobarevným potiskům na banneru je každý výrobek jedinečný.
věk: 6+

Upozornění: V dílně se pracuje s tupými jehlami, účast doporučujeme dětem, které již zvládají práci s jehlou a nití.

SVATOJÁNCI

vede Bára Hubená  |  cca 20min  |  Věk: 4+

Máš rád dřevo a chceš si vyzkoušet, jak se s ním pracuje? Přijď do dřevěné dílny a vyrob si broučka nebo hudební nástroj a zahraj si s námi divadlo! Dřevěná dílna je oblíbenou stálicí festivalového programu – práce se dřevem prostě baví!

Bára Hubená je loutkářka, hračkářka, scénická a kostýmní výtvarnice. Po studiu na Střední uměleckoprůmyslové škole, obor hračka, a na Divadelní akademii múzického umění, Katedra alternativního a loutkového divadla, byla osm let scénografkou Dejvického divadla. Loutkové výpravy vytvořila také pro Naivní divadlo Liberec, Říši loutek, Buchty a loutky, Hafan studio či Bratislavské bábkové divadlo. Dlouhodobě spolupracuje s divadlem LokVar. Od roku 2006 vede pravidelné dřevěné dílny, nejen pro děti, ale i dospělé. Ve svém katalogu má už víc než 200 kusů zdokumentovaných výrobků.

MAGICKÉ SVATOJÁNSKÉ KORÁLKOVÁNÍ

Marcela Salajková |   cca 20min  |  Věk: 6+

Dá se pomocí korálků zachytit kouzelný okamžik magické Svatojánské noci? A z čeho jiného vlastně stvořit svatojánské poklady?. Ve výtvarné dílně s milovnicí korálkování Marcelou Salajkovou si vyrobíš z drátků a korálků závěsy do oken či zápichy do květináčů inspirované nocí světel, sluncem, vodou a devaterem čarovného kvítí anebo svatojánské mušky pro štěstí.

Marcela Salajková žije v Liberci. O korálky a korálkování se zajímá od dětství. Vyzkoušela si již mnohé jiné kreativní techniky, ale korálky jí k srdci přirostly nejvíc. Své zkušenosti a radost z tvořivé činnosti předává dál – jednak v rámci své práce ve Středisku výchovné péče Liberec a jednak na svých korálkových workshopech, například pro organizaci Hudební mládež či festival Struny dětem.