STORYTELLING
Příběhy Svatojánské noci

Naši staří známí Markéta Holá a Justin Svoboda ze Storytelling.CZ odvypráví hned tři svatojánské příběhy.

Když slunce dosáhne na obloze svého vrcholu a jeho paprsky dopadají kolmo na obratník Raka, nastává letní slunovrat. Brzy po něm se od pradávna zapalují ohně, aby se slunci dodala síla. Svatojánská noc! Tak kouzelná a mocná noc se neobejde bez tajemných příběhů… Příběhů plných svatojánských ohňů, zlatého kapradí a zázraků.

Storytelling

Storytelling je po světě známá a oblíbená divadelní disciplína, která učí, jak v sobě objevit vypravěče, jak ho dále pěstovat, jak vytvořit příběh a potom ho sdílet s publikem. Storytelling využívá vedle fantazie mnoha druhů cvičení i her a bez použití kostýmů či rekvizit umožňuje posluchačům plně zapojit vlastní představivost. Storytelling se tak stává druhem aktivní zábavy, při které divák zapojuje vlastní myšlenky, zkušenosti a představy.
Svébytná autorská metoda tvoří alternativu k divadlu, má velice blízko ke stand-up comedy nebo slam poetry a zároveň funguje jako vzdělávací metoda nebo prostředek k tomu, dozvědět se něco víc o sobě. Storytelling CZ pořádá workshopy pro pedagogy, knihovníky, rodiny s dětmi a všechny, kdo chtějí trénovat dovednost vyprávět. Je to s ní totiž stejné jako s hrou na nástroj – taky se musí cvičit.