Mimořádný open air
festivalu Struny dětem
ve Ville Pellé

Ikonické Pišlické příběhy a Hudbu všech barev v podání smyčcového kvarteta Gadrew Way s hosty. Nechybí ani oblíbený Storytelling, který vás tentokrát vtáhne do svatojánských příběhů. Program bude probíhat ve dvou blocích od 11.00 a od 16.00.

Účast na akci se bude řídit dle aktuálních vládních nařízení. V danou chvíli tedy s platnými negativními testy, ukončeným očkováním nebo s potvrzením o prodělání covidu.

Na výtvarných dílných si mohou vaše ratolesti společně našimi výtvarníky Lukášem Bradáčkem, Bárou Hubenou, Marcelou Salajkovou a týmem lektorů z Redekorace vytvořit magické amulety, peněženku z banneroviny, svatojánské broučky nebo ozdobit šnečí ulity. Vouchery zakoupíte na místě.

Kapacita je omezena na 200 osob. Proto neváhejte a pořiďte si vstupenky včas.

PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY
Beata Hlavenková a hosté

autorský projekt Beaty Hlavenkové podle knihy Filipa Rychlebského  |  koncert 60 minut

Čte Ivan Trojan, zpívají a hrají Gabriela Vermelho, Beata Hlavenková, Milan Cais a Petr Ostrouchov
Návraty scénické adaptace pišlických dobrodružství na Struny dětem se staly tradicí, kterou (zatím) nehodláme porušit! Parta pišliků a její akce „pračka“ či „prdlefuc“ skvěle zrcadlí dětskou představivost a zálibu ve vytváření pro ně tak důležitého mikrosvěta. Nechte se akčními pišliky opět či konečně strhnout a prožijte s nimi skvělá dobrodružství, která se stala i nestala – v tom světě, kde se „jako dějí“ prapodivné věci…

HUDBA VŠECH BAREV
Gadrew Way  a  Michal Nosek

Gadrew Way, čtyři hudební kouzelnice, které hrají stylově neohraničený repertoár – virtuózně a s chutí. Na jejich koncertě ochutnáte hudbu španělského flamenka, argentinského tanga, autorskou tvorbu (zejména Gabriely Vermelho), lidovky sofistikovaně upravené Pavlem Fišerem, divoké srbské skladby, hudbu Elvise Costella i hravé limeriky Miloše Štědroně… Dýchnou na vás libé vůně i divoké odéry ze všech koutů světa, leckdy objevené i z opomíjených koutů.

STORYTELLING
Příběhy Svatojánské noci

vypráví Markéta Holá a Justin Svoboda – každý svůj příběh a jeden dokonce spolu – Storytelling.cz

Když slunce dosáhne na obloze svého vrcholu a jeho paprsky dopadají kolmo na obratník Raka, nastává letní slunovrat. Brzy po něm se od pradávna zapalují ohně, aby se slunci dodala síla. Svatojánská noc! Tak kouzelná a mocná noc se neobejde bez tajemných příběhů… Příběhů plných svatojánských ohňů, zlatého kapradí a zázraků.

VÝTVARNÉ DÍLNY

ŠNEČÍ DÍLNA  |  cca 15 min  |  vede Lukáš Bradáček

SLIM PENĚŽENKA Z REKLAMNÍHO BANNERU  |  cca 20min  |  vedou lektoři Redekorace

SVATOJÁNCI  |  cca 20min  |  vede Bára Hubená

MAGICKÉ SVATOJÁNSKÉ KORÁLKOVÁNÍ  |  cca 20 min  |  Marcela Salajková

Vouchery na dílny budou k dispozici na místě za 70 Kč. Na dílny je možné přijít kdykoli v čase mimo koncerty. Dílna trvá cca 15-20 min, záleží na každém, s jakou péčí svůj výrobek pojme, v časech tu nezávodíme. Maximální počet vyrábějících u jednoho stolu je 4.

Ke Strunám dětem v zahradě

Letošní Struny dětem v zahradě Villy Pellé jsou naší zahradní slavností. Slavíme možnost se opět setkat, přivítat léto, posedět v trávě s přáteli u skvělé hudby a příběhů, které děti i nás dospělé tolik baví. Festival je uspořádán do dvou 4-hodinových bloků, které mají identický program. Oba bloky nabízí dva hodinové koncerty – tolik oblíbené a nestárnoucí Pišlické příběhy a pozvánku do hudebně barevného světa smyčcového kvarteta Gadrew Way od flamenka přes balkán po lidovky a tři premiérově vyprávěné svatojánské příběhy našich přátel ze Justina a Markéty za Storrytelling.cz. Usazeni budete především na trávě. Deky prosíme s sebou! Volné doprovodné sezení bude na lavicích kolem. Na místě se na vás těší vychytané piknikové dobroty kavárny Villy Pellé. Pokud situace dovolí, máme nachystané skvělé workshopy. Ty ale ještě čekají na další rozvolnění.

Milí posluchači,
 věnujte laskavě pozornost následujícím pravidlům stanovených na základě vládních opatření pro pořádání kulturních akcí. Připravte si prosím písemné potvrzení o splnění jedné ze tří podmínek TON (test/očkování/prodělání nemoci) pro případnou kontrolu z hygieny:

  • negativní laboratorní POC antigenní test ne starší než 72 hodin
  • negativní PCR test ne starší než 7 dní (u dětí do 6 let není testování požadováno)
  • uplynutí třech týdnů od 1. dávky očkování
  • do 180 dní od prodělaného onemocnění Covid-19.
  • děti do 6 let nemusí dokládat potvrzení o negativním testu nebo prodělaném onemocnění

Po celou dobu pobytu na festivalu, prosíme, používejte respirátor minimálně třídy FFP2 nebo obdobný prostředek ochrany bez výdechového ventilu.

Snažte se udržet rozestupy 2 metry od skupinek, které nejsou vaše rodinná přízeň.

Při vstupu do prostoru použijte dezinfekci na ruce, která je k dispozici hned u vstupu.

Poprosíme dodržujte pokyny festivalového personálu.

Děkujeme!

Projekt finančně podpořila MČ Praha 6.