Zveme vás na dobrodružnou výpravu k jazzovým kořenům.

18. září v pražském DOXu společně s jazzovým big bandem JAZZ DOCK ORCHESTRA
vzdáme hold ikoně americké hudby 20. století Duke Ellingtonovi.

Duke Ellington (1899-1974) je považován za jednu z nejvýznamnějších hudebních osobností. Získal dvanáct cen Grammy včetně té za celoživotní dílo, byla mu udělena prezidentské medaile svobody či zvláštní Pulitzerova cena. Duke Ellington (1899-1974) je považován za jednu z nejvýznamnějších hudebních osobností. Získal dvanáct cen Grammy včetně té za celoživotní dílo, byla mu udělena prezidentské medaile svobody či zvláštní Pulitzerova cena.

Online předprodej vstupenek byl ukončen. Vstupenky je možné zakoupit v sobotu 18. září od 14.00 hod. přímo v DOXu. V případě potřeby volejte 775 024 011.

JAZZ DOCK ORCHESTRA
Pocta Duke Ellingtonovi

koncert pro rodinné publikum – 18.9. | 16:00 a 18:00 | DOX+

Moderní jazzový big band JAZZ DOCK ORCHESTRA je vlajkovou lodí ikonického Jazz Docku a hýčkaným stálým přístavem předních jazzových hráčů. Osou programu věnovaného legendě americké hudby 20. století Duke Ellingtonovi bude jazzová suita Such Sweet Thunder, kterou originální tvůrce složil inspirován postavami Williama Shakespeara. Zazní však i další skladby, které tvoří základy americké hudby 20. století. Společně se postaráme o to, abychom vám dali nahlédnout do doby, kdy byl tento soubor na výslunní.
Pro děti od 7 let.

Cena: 250,- dítě  |  450 ,- dospělý

V Í C E   I N F O  >

Jazzové rytmy a smysly

workshop – 18.9. | 14:30 a 16:30 | DOX+ – zkušebna

Smysl pro rytmus je základ, na kterém každý hudebník staví a rozvíjí svůj um. Dvojnásob to platí pro bubeníky a kontrabasisty. V jazzové a swingové hudbě je navíc nezbytně nutná velká dávka hudební empatie a schopnost improvizace. Bubeník Jan Hrovatitsch a kontrabasista Dušan Hanzlík vás provedou dobrodružnými zákoutími těchto stylů, uvidíte, a hlavně si vyzkoušíte, co vše obnáší role bubeníka v kapele či orchestru. Můžete se těšit na duet bicí + kontrabas, který vás vtáhne do světa rytmu, vysvětlí důležitost improvizace oproti jiným stylům a poodhalí tajemství napojení hudebníků a hudební chemie.
Pro děti od 7 let. Rodiče vítáni.

Jednotná cena: 150,- dítě, dospělý

V Í C E   I N F O  >

Ke Strunám dětem v DOXu

Milí posluchači, věnujte laskavě pozornost následujícím pravidlům stanoveným na základě aktuálních vládních opatření pro pořádání kulturních akcí, které musí splňovat všichni návštěvníci včetně děti.

Připravte si prosím potvrzení o splnění jedné ze tří podmínek TON (test/očkování/prodělání nemoci) pro případnou kontrolu z hygieny:

  • negativní laboratorní POC antigenní test ne starší než 72 hodin (není možné uznat čestné prohlášení či samotest)
  • negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • potvrzení o aplikaci poslední dávky očkovací látky podle SPC staré nejméně 14 dní
  • potvrzení o prodělání onemocnění Covid-19 ne starší 180 dní
  • POUZE děti do 6 let nemusí dokládat potvrzení o negativním testu nebo prodělaném onemocnění

Po celou dobu pobytu na festivalu, prosíme, používejte respirátor minimálně třídy FFP2 nebo obdobný prostředek ochrany bez výdechového ventilu. Při vstupu do prostoru použijte dezinfekci na ruce, která je k dispozici hned u vstupu. Ve všech prostorách se snažte udržet rozestupy 2 metry. Prosíme, dodržujte pokyny festivalového personálu.

Organizátor akce je povinen při vstupu osoby na akci splnění podmínek kontrolovat a osoba je povinna mu splnění podmínek prokázat; v případě, že osoba splnění podmínek neprokáže, zakazuje se organizátorovi takovou osobu vpustit na tuto akci.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!