O festivalu

Struny dětem v Minoru, festival pro zvídavé děti a hravé rodiče,  nabízí od roku 2010 uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem.

Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.

Věříme:

  • že umění je součást životního stylu nás i našich posluchačů
  • že je potřeba začít budovat emotivní pozitivní vazby na umělecké prostředí od mala
  • že má smysl dávát věci do souvislostí a ukazovat dětem přesahy

Zakládáme si na žánrové pestrosti, kvalitě interpretů, lektorů a dodržení komfortu pro posluchače. Ve workshopech pracují děti ve skupině o maximálním počtu předem určeném lektorem (15 – 25 dětí), v předem vyhrazených věkových kategoriích; věková hranice je doporučena i u ostatních typů programové nabídky. Děti mají možnost poznat z nového úhlu uměleckou disciplínu, které se věnují například v rámci svých zájmových kroužků či uměleckého vzdělávání na ZUŠ, a rozšířit si povědomí o tom, jak může tvůrčí práce vypadat.

Na Strunách dětem se tak v minulých letech návštěvníkům věnovali například: Aneta Langerová, Hradišťan, Tatabojs, Jiří Stivín, Spirituál kvintet, Thom Artway, Lenka Nová, Monika Načeva, Clarinet Factory, Epoque Quartet, Miloš Vacík, Anna Polívková, Petr Wajsar, Slavomír Hořínka, Jitka Šuranská, bratři Ebenové, Radek Baborák, Onřej Ruml a mnoho dalších.

Dana Syrová, ředitelka festivalu
dana@aficionado.cz
Zuzana Minaříková, dramaturgie, vedoucí produkce
zuzana@aficionado.cz
Silvie Marková, marketing, media a sociální sítě
markova@s-m-art.com
Petra Čvančarová, manažerka prodeje vstupenek
petrac@strunydetem.cz
vstupenky@strunydetem.cz
Kateřina Bendáková, editorka
Irena Pohl Houkalová, speciální projekty
Veronika Osladilová, Martin Šlenc, Radka Bařtipánová
produkce
Johan Vlach, Lucie Vlachová – Minimaxstudio, Klára Marešová, Dan Syrový, grafika
Lukáš Trnobranský, Anna Vašátková, webové stránky
Zdeňka Hanáková, fotografka
EnDru, patron Open Mic a Struny Teens

 

Pořádá:

IČO: 046 93 850
DIČ: CZ 04693850