PŘÍBĚHOMAT aneb CESTA MOŘEM FANTAZIE
pohádková plavba 60 min.  |  Storytelling CZ  |  

Taky se vám někdy stane, že se zamyslíte a najednou jste úplně jinde, než se právě nacházíte? Z ulice či školy vás vaše mysl odplaví do říše fantazie, kde je možné úplně cokoliv… Nebojte se s námi odplout do země nekonečných možností. Nasměrují nás tam zkušení mořeplavci a krotitelé fantazie Markéta Holá a Justin Svoboda. Stačí se s nimi nalodit na loď plnou nápadů a vydat se vstříc vlnobití zápletek a klidnému přístavu šťastných konců.

 

cena: 160 / dítě, 220 / dospělý

věk: 7-9, 10+

 

Storytelling je po světě známá a oblíbená divadelní disciplína, která nás vede k tomu, jak vyprávět poutavě a s fantazií. Storytellingem se člověk učí, jak v sobě vypravěče objevit a pěstovat, jak vytvořit příběh a potom ho sdílet s publikem, jak být spisovatelem a hercem v jednom. Storytelling využívá mnoha druhů cvičení, her a fantazie vypravěčů a bez použití kostýmů či rekvizit umožňuje posluchačům plně zapojit vlastní představivost. Storytelling se tak stává druhem aktivní zábavy, při které divák zapojuje vlastní myšlenky, zkušenosti a představy.

Svébytně autorská metoda tvoří alternativu například divadlu, má velice blízko ke stand-up comedy nebo slam poetry a zároveň funguje jako vzdělávací metoda nebo prostředek k tomu, dozvědět se něco víc o sobě. Storytelling CZ pořádá workshopy pro pedagogy, knihovníky, rodiny s dětmi a všechny, kdo chtějí trénovat dovednost vyprávět. Je to s ní totiž stejné jako s hrou na nástroj – taky se musí cvičit.

5 prosince @ 12:30

12:30