Ó, Ó, Ó, VAJÍČKO! – PREMIÉRA PRO STRUNY DĚTEM!
koncert 45 min.  |  Beata Hlavenková, Patrik Hlavenka, Martha Issová a další  |  

Milostným příběhem z hmyzí říše v koncertní podobě vás provedou sami autoři hudby, živá kapela, dětští zpěváci a Martha Issová. Na cestě za poznáním a pravou láskou zažije náš hmyzí hrdina mezi stébly ševelící trávy plno nečekaných setkání a překvapivých proměn. Přeměna v libovolného hmyzáka čeká i na vás – stačí přijít dřív a vyrobit si na přípravném workshopu pod vedením ilustrátora Milana Starého masku!

Autorkou knižní předlohy i scénické adaptace je Ester Stará, hudbu složila Beata Hlavenková (autorka úspěšné hudební adaptace Pišlických příběhů) a Patrik Hlavenka, doprovodnou animaci připravil Vojtěch Starý.

 

cena: 160 / dítě (v ceně dětské vstupenky je přípravný workshop od 10.00 hod.*), 220 / dospělý

věk: 4-6, 7-9

Nadžánrová klávesistka, skladatelka, producentka a zpěvačka Beata Hlavenková patří k nejvyhledávanějším, žánrově svobodným hudebníkům. Na kontě má 5 sólových autorských alb. Album Theodoros vydané v roce 2013 bylo oceněno cenou Anděl v žánrové jazzové kategorii. Nominací na tuto cenu se pyšní též alba Scintilla (2015), její první sólové album Joy For Joel (2009) i Bethlehem, koledy „přetavené“ do originální podoby (2017). Její zatím poslední album s názvem Sně vyšlo na podzim 2019; pro Beatu představuje zároveň její pěvecky debutovou desku. Věnuje se také tvorbě pro děti – vedle adaptace Pišlických příběhů je to například hudba ke knize Ó, ó, ó, vajíčko. Spolupracuje také s Loutkami v nemocnici nebo loutkovou scénou Bajka v Českém Těšíně. Společně s Lenkou Dusilovou se coby interpret a spoluautor hudby a aranžmá podílela na vzniku a životě dvou originálních hudebních projektů oceněných výroční cenou Anděl – Eternal Seekers a Baromantika. Skládá rovněž hudbu pro divadlo, nonverbální divadlo a film, například v roce 2018 složila hudbu k dvoudílnému filmu Dukla 61 v režii Davida Ondříčka. Věnuje se též pedagogické činnosti na New York University in Prague a rámci projektu MenArt.

Martha Issová, divadelní i filmová herečka a v současné době jedna z nejvýraznějších tváří Dejvického divadla, absolvovala Pražskou konzervatoř. Už během studia se objevila před kamerou, například v pohádkovém příběhu Františka aneb O zelených svících a Černé Matce Boží (1999). Od té doby natočila řadu filmových i televizních snímků (Hop nebo trop, Dobrá čtvrť, Kukačky, Tajnosti, Sedmero krkavců a další). Za roli Ofky ve filmu Děti noci získala Křišťálový globus na MFF v Karlových Varech a nominaci na Českého lva, za ztvárnění postavy hornické matky marie ve snímku Dukla 61 pak nominaci v kategorii Nejlepší herečka na Mezinárodním televizním feestivalu v Monte Carlu. Od roku 2006 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle (její první velkou rolí zde byla Otýlie v dramatu Spřízněni volbou v režii J. A. Pitínského), hraje však také v Divadle v Řeznické či v divadle Kalich.

Kytaristu, skladatele a producenta Patrika Hlavenku znají hudební fanoušci zejména pod pseudonymem Patrick Karpentski. Pod tímto jménem vystupoval ve skupinách Toxique, Lake Malawi a ve formaci Baromantika s Lenkou Dusilovou. Spolupodílí se – autorsky, producentsky či jako aranžér – též na albech své ženy Beaty Hlavenkové. V letech 2001-2004 absolvoval magisterské studium v oboru “Jazzová kompozice a aranžování” na University of Massachusetts v USA. Po návratu ze studií vydali společně s Beatou jazzové album autorských skladeb S`aight. Patrik se věnuje i aktivitám v oblasti hudebního vzdělávání. V roce 2010 inicioval vznik Katedry jazzové interpretace – historicky prvního vysokoškolského oddělení se zaměřením na jazz. Po mnoho let rovněž působil jako pedagog na New York University in Prague. V současné době se věnuje především vlastní hudební tvorbě.

Ester Stará absolvovala Pedagogickou fakultu UK, obor logopedie a surdopedie. Nejdříve se věnovala pedagogické práci, z níž čerpala podněty pro literární tvorbu určenou k rozvíjení komunikačních dovedností předškolních a školních dětí, například knihy Žežicha se nežíká (2004), Strč prst skrz krk (2008), Žvanda a Melivo (2009), Mařenka už říká Ř! (2012) či Povíš mi to? (2015). Vedle didakticky orientovaných textů píše také pohádky a poezii pro děti školního věku. Knížka Chrochtík a Kvíkalka na cestě za blýskavým prasátkem (2012) s ilustracemi Martiny Matlovičové byla oceněna Zlatou stuhou. Některá díla vytvořila ve spolupráci s manželem, výtvarníkem Milanem Starým – mimo jiné interaktivní publikaci Dům za mlhou (2013), básnickou sbírku Každý bulí nad cibulí (2017) a drobnou prózu Šedík a Bubi (2018), zohledňující specifické potřeby dyslektiků.

Milan Starý vystudoval češtinu a výtvarnou výchovu na PedF UK a do roku 2000, kdy začal tvořit ve svobodném povolání, působil jako pedagog a ilustrátor. Spolupracuje s novinami a časopisy, ilustruje knihy pro děti i pro dospělé z produkce nakladatelství Albatros, Euromedia, Fragment či 65. pole a také učebnice z nakladatelství Alter. Jeho kresby provázejí příhody dvojice dětských hrdinů z pětidílného cyklu Pachatelé dobrých skutků (2009–2011) Miloše Kratochvíla. Poslední dobou se nejčastěji podílí na knížkách své manželky Ester Staré a posiluje jejich interaktivní plán, například v příbězích Dům za mlhou (2013) nebo Šedík a Bubi (2018), jež získala v kategorii Výtvarná tvorba ocenění Zlatá stuha.

6 prosince @ 10:30

10:30