KOLEM SVĚTA ZA 60 MINUT
koncert 60 min.  |  Bardolino  |  

S Bardolinem se cestuje efektivně, a přece naplno! Kapela nás zavede za Kelty i cikánskou hudbou, navštívíme Severní a Jižní Ameriku, zastavíme se na skok v Indii a Číně nebo to roztočíme v afrokubánských rytmech. Kromě hudebních „destinací“ se v průběhu koncertu vystřídají též nástroje – na pódiu se objeví třeba méně vídaný indický nástroj esraj.

 

Zpěv: Jana Procházková; housle a zpěv: Pavel Fischer; violoncello, esraj a zpěv: Margit Koláčková; akordeon: Jakub Jedlinský; perkuse: Camilo Caller

 

cena: 160 / dítě, 220 / dospělý

věk: 4-6 / 7-9 / 10+

 

Bardolino je energické virtuózní uskupení, které s lehkostí překračuje hranice hudebních žánrů (etno, klasika, jazz).  Originální pojetí crossoveru přivedlo kapelu k řadě spoluprací s jinými výraznými interprety české scény, například s Ivou Bittovou, Zuzanou Navarovou či Jiřím Bártou. Bardolino vzniklo z iniciativy houslisty Pavla Fischera, violoncellistky Margit Koláčkové a perkusisty Camila Callera, tří hudebníků známých z působení ve Škampovu kvartetu, v KOA nebo v Kapralova Quartet. K původnímu triu se po letech přidali zpěvačka Jana Procházková (vokální trio Triny) a akordeonista Jakub Jedlinský (Escualo Quintet), čímž se obsazení projektu Bardolino uzavřelo jako kompletní.

5 prosince @ 10:30

10:30