KLUKOVINY? NEVADÍ
koncert 60 min.  |  Hm…  |  

Tři tátové a jeden odrostlejší kluk zahrají dětem písně pro dospělé a dospělým písně pro děti. Při poslechu jejich hudby zjistíte, že „čítankoví“ básníci jako František Hrubín, Josef Hiršal nebo Jaroslav Seifert psali fakt cool bigbítové texty. Žánrů však uslyšíte víc, protože Hm… umějí zahrát hravě prostě vše… Zazní Klukoviny aneb jejich písně pro děti a spousta dalšího z jejich celkem šesti, ehm vlastně sedmi alb. Že je ještě neznáte? Nevadí! I na takto pojmenované album dojde a možná i na nějaké novinky!

Kytara a zpěv: Marek Doubrava; housle a zpěv: Viktor Ekrt; saxofony, klarinety, flétny, tuba, kytara a zpěv: Filip Nebřenský; bicí a zpěv: Jaroslav Noga.

 

cena: 180 / dítě, 240 / dospělý

věk: 4-6 / 7-9 / 10+

 

Hm… existuje od roku 1994. Od začátku v ní hrají Marek Doubrava a Viktor Ekrt, brzy se k nim přidal Filip Nebřenský a před pár lety Jaroslav Noga. Jedno krásné období mezi lety 1997 až 2000 hráli také s Ondrou Anděrou (WWW) a Milanem Caisem (Tatabojs), od roku 2000 do roku 2016 s nimi na bicí hrál další zásadní člen skupiny, Tomáš Rejholec. Na odchodnou dostal od Marka Doubravy písničku Odcházím, která vyšla na albu Nevadí. Vydali šest alb oficiálních a jedno (to úplně první) neoficiální. Hm… vlastně hrají mainstreamové písničky, ovšem v jejich podání zní zcela nadžánrově – s nadhledem a smyslem pro sebeironii i promyšlené detaily do nich pouštějí rock, folk, klasickou hudbu i jazz. Kromě autorských textů Marka Doubravy a Petra Kotouše zhudebňují s hravostí sobě vlastní básně celé řady českých i zahraničních básníků (Antonína Sovy, Josefa Kainara, Pavla Šruta, Arthura Rimbauda či Raymonda Carvera). 

Hm… jsou na české scéně zajímavým úkazem kapely v pravém slova smyslu kultovním. Přestože vlastně po celou dobu existence (už od roku 1994) hrají mainstreamové písničky, ke skutečnému mainstreamovému publiku nikdy nepronikli.“

Ondřej Bezr, Lidovky.cz, 29. 11. 2019

 

5 prosince @ 15:00

15:00