HUDBA VŠECH BAREV
koncert 60 min.  |  Gadrew Way  |  

KOUZELNICE SE SMYČCI   |  

Gadrew Way – to jsou čtyři hudební kouzelnice, které hrají stylově neohraničený repertoár, a to virtuózně, s chutí a drivem! Na jejich koncertě ochutnáte hudbu španělského flamenka, argentinského tanga, autorskou tvorbu (zejména Gabriely Vermelho), lidovky sofistikovaně upravené Pavlem Fišerem, divoké srbské skladby, hudbu Elvise Costella i hravé limeriky Miloše Štědroně… Zkrátka na vás dýchnou libé vůně i divoké odéry ze všech koutů světa, leckdy vyšťourané i z těch nejužších, opomíjených škvír.

Housle, kvinton, zpěv, hudba: Gabriela Vermelho; housle: Ludmila Budínská; viola: Helena Vovsová; violoncello: Adriana Voráčková

 

cena: 180 / dítě, 240 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

 

Gadrew Way jsou čtyři hudebnice s klasickým hudebním vzděláním i praxí z předních orchestrů (Český národní symfonický orchestr, Talichův komorní orchestr, Orchestr Národního divadla a Orchestr Státní opery). Co je svedlo dohromady? Touha provozovat nejen klasickou hudbu, ale i autorskou tvorbu, tradiční hudbu různých národů, především židovskou muziku, world music jižních národů, argentinské tango či české lidové písně. Gadrew Way, jež v klasickém složení tvoří houslistky Gabriela Vermelho a Ludmila Budínská, violistka Helena Vovsová a violoncellistka Adriana Voráčková, se během krátké doby představilo na mnoha významných festivalech a koncertních pódiích (Prague Proms či Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu). Již druhým rokem byl kvartet hostem vánočního turné skupiny Čechomor. Klasicky obsazené smyčcové kvarteto se v momentě dokáže změnit v alternativněji znějící seskupení, ve kterém hráčky překvapují pohotovostí a hudební multifunkčností, Gabriela Vermelho například svým zpěvem či občasnou hrou na pětistrunný kvinton.

6 prosince @ 10:30

10:30