ZPÍVEJ MI
La škola a hosté  |  

La škola pokračuje v objevování kouzelného světa křehkých poetických písní. Tentokrát čerpají inspiraci v Laponsku a polární krajině či voní Afrikou a černými kmenovými rytmy. Koncert a zároveň křest očekávaného třetího CD autorských písní La školy Černý semestr vás jistě povzbudí, abyste si doma zpívali spolu. Violoncell, kytara a zpěv: Tomáš Fingerland, trubka: Oskar Török, akordeon a zpěv: Jana Vébrová, texty: Petra Strá.

cena: 120 / dítě, 150 / dospělý

věk: 4-6 / 7-9 / 10+

kde: Malá scéna

La škola

{Hudební škola autorské tvorby a improvizace}

{Škola hudebních obrazů}

Nová hudební pedagogika, založena na hudebních obrazech, la-strojích a principu ponechání původu – Každý má v sobě svůj vlastní repertoár.

Zažije-li dítě svoji autorskou improvizaci, dobře si zafixuje, jaký je jeho způsob tvůrčího vyjadřování. Pozná svoji výrazovou řeč.

pusťte si ukázku

Tomáš Fingerland (1971), učitel, violoncellista, skladatel, vystudoval Konzervatoř v Teplicích a 2. Lékařskou fakultu v Praze. Působil v několika orchestrech, divadelních, scénických a tanečních projektech nebo skupině Činna. Je pověstný svým nasazením, s jakým vede hodiny v La škole, a také svým smyslem pro výbornou melodičnost, jež je velmi cenná pro každou novou píseň, se kterou přichází do výuky. Jeho písně mají u dětí i jejich rodičů velký ohlas.

Petra Strá (1979), básnířka, zvuková performerka, vystudovala Dopravní inženýrství, několik semestrů Polárních oblastí na Fakultě geografie v Osnabrücku, dokončuje Literární akademii Josefa Škvoreckého (dnešní Vysokou školu kreativní komunikace). Základním prvkem v její práci je rytmus a hledání rytmických klíčů a zaříkávadel. Vlastní tvorbu považuje za nepodstatnou a snaží se především podporovat k autorské práci své žáky. V La škole připravuje scénáře hudebních obrazů – texty příběhů a písní v podmíněně otevřené kompozici i režii; vytváří tak situace, které žákům přijitří jejich vlastní fantazii, a aniž by si to zpočátku uvědomovali, vtahuje je do připravené intuitivní hry, aby to nakonec byli oni sami, kdo začínají vytvářet pravidla.

Oskar Török (1980), slovenský trumpetista, skladatel a příležitostný bubeník je v Česku známý především jako člen skupin Vertigo nebo Sato-San To, vystupuje také v zahraničních jazzových formacích.

Jana Vébrová (1985), písničkářka se silným hlasem, harmonikou a kořeny pevně vrostlými do země. Pro veřejnost ji v roce 2004 objevila pražská kapela Činna. Jana hraje také na klavír, kytaru, zobcovoupříčnou flétnu.

 

 

Září 23 @ 10:30

10:30

JIŽ PROBĚHLO