BUBNY A RYTMY
workshop 80 min.  |  vedou Jan Hrovatitsch a Markéta Ptáčníková  |  

Osvobozující spontánnost, uvolnění, zážitek z týmové spolupráce a zjištění, že rytmus v sobě má opravdu každý – to všechno do puntíku splní společné bubnování. Nech se strhnout rytmickým vířením na workshopu ve stylu parádní bubenické párty s mistrem bubnů Honzou Hrovatitschem a herečkou a hudebnicí Markétou Ptáčníkovou.

 

cena: 200 / dítě (pouze pro děti, účast bez rodičů!)

věk: 7-9

 

Jan Hrovatitsch hraje na bicí nástroje od čtyř let. Prošel si základním hudebním vzděláním na ZUŠ v Roudnici nad Labem, kde byl hned od prvního ročníku členem dechového orchestru mladých. Již s tímto tělesem cestoval po různých státech Evropy. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze ve třídě profesora Miroslava Kympla a začal hrát v malých jazzových uskupeních a také ve školním Bigbandu Václava Kozla. S velkými bigbandovými tělesy spolupracuje dodnes. V letech 2003–2004 vystupoval Jako Ringo Staar v projektu na Kanárských ostrovech, následně účinkoval také v muzikálech na zaoceánských lodích, na kterých trávil vždy tři letní měsíce. Čtrnáct let působí jako hudebník a herec divadla Minor, třetím rokem je ředitelem Základní umělecké školy ve Štětí.

Herečka a hudebnice Markéta Ptáčníková na bicí toužila hrát již od svých pěti let, dostala se k nim ale nakonec velkou oklikou přes klasickou kytaru, klavír, elektrickou kytaru a baskytaru až v dospělosti. Hraje na bicí v kapele Zdivočelí koně, jejíž frontwoman je Monika Načeva, a v artpunkovém seskupení LO/VE. Vedle Minoru hraje také v Meetfactory, Rubínu, Komedii, Venuši ve Švehlovce a skládá hudbu do inscenací. Věnuje se také hudebně-dramatickým edukativním workshopům pro děti (například v Rudolfinu) a inscenuje hudební pohádky pro děti.

Březen 28 @ 13:00

13:00

VSTUPENKY