VANUA 2
 

koncert 60 min.  |  Vanua 2  |  

Rytmika legendárního Blue Effectu, výrazná basa, mísení žánrů, pořádná dávka energie a charismatický „sealovský“ hlas frontmana. Nedávné spojení hudebníků z kapel Yannick Tevi Band a Blue Effect, jež doplnil kytarista Honza „Ponorka“ Ponocný, si díky soundu, ve kterém se mísí blues, rock i pop, dobývá své nepřehlédnutelné místo na klubové scéně.

Zpěv a kytara: Yannick Tevi, basa a zpěv: Wojttech Říha, kytara: Honza Ponocný, klávesy: Vít Beneš, bicí: Václav Zima

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

 

Yannick Tevi, zpěvák, skladatel a hráč na kytaru, pochází z ostrova Vanuatu, v Česku žije od roku 2013. Působil jako hostující zpěvák v legendární skupině Švihadlo, spolupracuje též například s Leni Yellow, Hitfakers či Alme System. V současnosti se věnuje především projektu VANUA2. Jeho hudba je inspirovaná různými styly jako reggae, blues, pop rock či ballad rock. V Yannickových písních se tento originální a nenásilný hudební mix krásně snoubí s jeho nezapomenutelným hlasem a pěveckým výrazem.

Vít Beneš hraje v různých kapelách již od třinácti let, především na klávesové nástroje, občas ale také na bicí, basu nebo kytaru. Pět let byl v angažmá ve Švýcarsku v tanečních orchestrech. Hrál v celé řadě kapel, např. United Flavour, Petr Rajchert, The Way, Ivan Myslikovjan & Blue Birds, Chaos, Blue Effect či Neřež, v současné době působí vedle Vanua2 ve Švihadlu či bigbeatové skupině Conto. Věnuje se též zvukové technice, recordingu, skládání hudby k reklamním spotům a je spoluautorem hudby k filmu Román pro muže.

Kytarista Honza „Ponorka“ Ponocný se podílel na více než sedmdesáti CD, řadu z nich i produkoval. Má za sebou spolupráci s řadou špičkových hudebníků, například Stevem Walshem, Jeanem Couturem, Johnem Rileym či Ivan Kralem. Kromě VANUA 2 a jeho sólového projektu Circus Ponorka působí též už osmnáct let jako kytarista Mekyho Žbirky. Honza Ponocný složil hudbu k několika celovečerním filmům, například režisérky Alice Nellis (Perfect Days, Mamas & Papas, Revival, Andělé všedního dne), k televiznímu seriálu Petra Zelenky Dabing Street či k představení Národního divadla Audience u královny. Písně Honzy Ponocného má v repertoáru spousta interpretů – od popových až po rockové nebo alternativní.

Wojttech Říha začal v dětství hrou na trubku, pak zkusil pozoun a kytaru. Nakonec vyhrála basová kytara, v níž se zdokonaloval mj. na kurzech Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Má za sebou dlouhou řadu projektů a hraní v mnoha kapelách, namátkou Zády, Blue Effect, Mindway, Entire gain, T.H.C. The Human Cell, Petr Rajchert či Inter. Společně s kapelou Blue Effect spolupracoval s celou plejádou předních osobností naší hudební scény (Vladimírem Mišíkem, Michalem Prokopem, Pavolem Hammelem či Michalem Prokopem). Podílel se též na nahrávkách pro filmy Saxana 2 a Posel.

Václav Zima získal hudební vzdělání na Konzervatoři Jaroslava Ježka (obor bicí nástroje) a prošel jako ostatní členové uskupení VANUA 2 mnoha hudebními tělesy (Blue Effect, Vyhoukaná sowa, minus123minut, Oboroh, Walk Choc Ice, Etc. Vladímíra Mišíka, Krausberry a řada dalších) a spolupracoval s řadou předních osobností naší hudební scény, například Vladimírem Mišíkem, Michalem Pavlíčkem, Pavolem Hammelem, Michalem Prokopem či projektem Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného Vivaldiano. Od roku 1996 se též věnuje výuce bicích nástrojů.

 

Březen 30 @ 15:00

15:00

VSTUPENKY