TANGO ARGENTINO
koncert 60 min.  |  Escualo Quintet, Gabriela Vermelho a tanečníci Buenos Aires Tango  |  

Ojedinělý program pro malé i velké přináší fascinující pohled do světa argentinského tanga považovaného za „gurmánskou specialitu“ z těch nejvzácnějších ingrediencí – nejen z hudby a tance, ale i z příběhů těch, co tangem žijí. V podání vynikajících instrumentalistů Escualo Quintetu, zpěvačky a performerky Gabriely Vermelho a tanečního páru z argentinské školy Dinzel International půjde o výsostně autentický a silný zážitek.

Bandoneon: Jakub Jedlinský, housle: Pavel Kudelásek, elektrická kytara: Petr Beneš, klavír: Ivan Vokáč, kontrabas: Jan Prokop, zpěv: Gabriela Vermelho, tanec: Jaroslav Tůma a Marianna Arzumanova.

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

Escualo Quintet je jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino. Soubor absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů (MHF Český Krumlov, Festival Mitte Europa – Bayern – Čechy – Sachsen, České doteky hudby či v rámci cyklu České filharmonie), co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních – Tango típico a koncertního stylu Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. Inspirací pro název ansámblu byla stejnojmenná Piazzollova skladba Escualo neboli žralok Escualo Quintet získal záštitu a ocenění Velvyslanectví Argentinské republiky, jmenovitě od Señora Guillerma F. Krecklera, vedoucího mise v ČR.

Gabriela Vermelho, charismatická zpěvačka a skladatelka, se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Zejména pro její nekonvenční přístup k hudebnímu vyjadřování a nevšední schopnost zvládnout stylově čistou hudbu klasickou, jazzovou, folklorní i world music z ní právem činí umělkyni v jednoznačné disciplíně nezařaditelnou. Za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku obdržela cenu Alfréda Radoka.

Jaroslav Tůma a Marianna Arzumanova, mistrovský taneční pár ze školy tanga Buenos Aires Tango, jsou zároveň oficiálními zástupci výukové metody argentinského tanga Sistema Dinzel, jež vznikla jako výsledek celoživotní práce tanečního páru Gloria a Rodolfa Dinzelových; metoda je základem Univerzity Tanga v Buenos Aires.

video

 

 

Březen 24 @ 15:00

15:00

JIŽ PROBĚHLO