SETKÁNÍ U HOUSLÍ

koncert 60 min.  |  Jiří Vodička a Martin Kasík  |  

Klasika s vtipem a nadhledem? Proč ne! Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička už v minulém roce nejen dětské publikum přesvědčil, že klasická hudba umí jiskřit, pobavit i překypovat vášní a emocemi. Tentokrát se na pódiu sejde s Martinem Kasíkem, klavíristou, který proslul tvořivým a poetickým přístupem k interpretaci – málokdo umí zachytit atmosféru okamžiku a bohatou škálu nálad jako on. Setkání náležitě okomentuje letitý průvodce Strun dětem Filip Jevič.

 

cena: 160 / dítě, 220 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

 

Jiří Vodička, od roku 2015 koncertní mistr České filharmonie, patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Upozornil na sebe vítězstvím v řadě domácích i mezinárodních soutěží, na vysokou školu byl přijat mimořádně již ve 14 letech (Institut pro umělecká studia v Ostravě, třída renomovaného profesora Zdeňka Goly). Pravidelně vystupuje s významnými českými i zahraničními orchestry a spolupracuje s významnými dirigenty, mimo jiné Jakubem Hrůšou či Tomášem Netopilem. Jako komorní hráč vystupuje s vynikajícími pianisty Martinem Kasíkem, Ivo Kahánkem či Ivanem Klánským a je zván na přední festivaly (Kammermusikfest Gidona Kremmera, Pražské jaro, Janáčkův máj). Od roku 2012 je členem Smetanova tria, se kterým natočil dvě CD, jež získala prestižní ocenění od BBC a Diapason d´Or. Na své první sólové album Violino Solo (Supraphon, 2014) nahrál jedny z nejtěžších skladeb pro sólové housle. Působí též jako pedagog na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě.

Martin Kasík se hře na klavír věnuje již od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové) a HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mimo jiné soutěže Pražského Jara 1998 či jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku (1999). Mezi jeho dalšími oceněními nechybí Davidoff Prix (2000) či Cena Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002. Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů v Evropě i v Americe. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku. V roce 2008 se stal prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních, od roku 2009 vyučuje na Pražské konzervatoři. Jako pedagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze. Ve spolupráci se Supraphonem a ArcoDiva vydal již 12 CD.

Březen 28 @ 15:30

15:30

VSTUPENKY