SETKÁNÍ U CELLA
koncert 60 min.  |  Terezie Kovalová a Tomáš Jamník  |  

Terezie Kovalová i Tomáš Jamník patří k nejvýraznějším hybatelům naší hudební scény – každý po svém. Konečně se setkají na jednom pódiu! Terezie, známá z projektů Vladivojny La Chia či Kittchena, prochází s lehkostí improvizace mezi žánry, Tomáš, držitel mnoha ocenění na poli klasické hudby a iniciátor akce Vážný zájem, si do Minoru odskočí ze světových pódií a od těch nejlepších orchestrů. Jiskřivým setkáním provede oblíbený moderátor a herec Filip Jevič.

cena: 120 / dítě, 150 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

Vyhledávaná muzikantka, interpretka a improvizátorka, violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová (*1990) vyniká hrou nejen na klasické, ale i elektrické violoncello. Hraje klasiku, alternativu i pop a podílí se na celé řadě dalších nejen hudebních projektů napříč žánry. Známá je její spolupráce s hudebnicí Vladivojna La Chia, s Michalem Dvořákem, ale i Jaroslavem Svěceným. Je polovinou hudebního dua Calm Season, které tvoří spolu s kytaristou a zpěvákem Adamem Vopičkou. Své debutové album Mosaic Views, zpívané v angličtině, vydali v listopadu 2012. Česky zpívané písně se dostaly na druhé album s názvem Symboly (2014). Učí hru na cello na Základní umělecké škole Charlotty Masarykové a netají se svou láskou ke sci-fi/fantasy a komiksům. Občas si od hudby odskočí k modelingu.

Violoncellista Tomáš Jamník (*1985) odstartoval svou mezinárodní kariéru vítězstvím v soutěži Pražského jara v roce 2006. Následovala řada dalších ocenění, mj. v roce 2011 Pierre Fourniere Award v Londýně, v roce 2010 získal místo v renomované Karajanově Akademii v Berlíně. Spolupracuje s mnoha světovými orchestry, spolu s houslistou Janem Fišerem a klavíristou Ivo Kahánkem založil Dvořákovo trio, vystupuje jako komorní hráč (např. spolupráce s Pavel Haas Quartet v Reggio Emilia či s mezzosopranistkou Magdalenou Koženou v Barbican Hall v Londýně), od sezóny 2015/16 je uměleckým ředitelem Akademie komorní hudby, jež se systematicky věnuje vzdělávání mladých hudebníků v oboru komorní hudby. Věnuje se často soudobé hudbě a po vzoru kavárenských koncertů v Berlíně inicioval platformu Vážný zájem, jež přináší sérii netradičních koncertů vážné hudby.

 

Březen 25 @ 15:30

15:30

JIŽ PROBĚHLO