SETKÁNÍ U CELLA
 

koncert 60 min.  |  Terezie Kovalová a Jiří Vodička  |  

Setkání živelné klasiky a promyšlené improvizace. I tak lze popsat pódiové rendez vous Terezie Kovalové a Jiřího Vodičky. Oba patří k nejvýraznějším interpretům naší hudební scény – každý po svém. Terezie, známá z projektů Vladivojny La Chia, Kittchen či Vivaldiano, se pohybuje s lehkostí mezi žánry. Jiří, koncertní mistr České filharmonie a držitel mnoha ocenění na poli klasické hudby, se podělí o svou vášeň pro klasiku. Jiskřivým setkáním provede zkušený Filip Jevič, letitý průvodce festivalu Struny dětem.

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

Vyhledávaná muzikantka, interpretka a improvizátorka, violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová vyniká hrou nejen na klasické, ale i elektrické violoncello. Hraje klasiku, alternativu i pop a podílí se na celé řadě dalších nejen hudebních projektů napříč žánry. Známá je její spolupráce s hudebnicí Vladivojna La Chia, s Michalem Dvořákem a Jaroslavem Svěceným (projekt Vivaldianno). Je polovinou hudebního dua Calm Season, které tvoří spolu s kytaristou a zpěvákem Adamem Vopičkou. Své debutové album Mosaic Views, zpívané v angličtině, vydali v listopadu 2012. Česky zpívané písně se dostaly na druhé album s názvem Symboly (2014). Učí hru na cello na Základní umělecké škole Charlotty Masarykové a netají se svou láskou ke sci-fi/fantasy a komiksům. Občas si od hudby odskočí k modelingu.

Jiří Vodička, od roku 2015 koncertní mistr České filharmonie, sólista i komorní hráč, patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Upozornil na sebe vítězstvím v řadě domácích i mezinárodních soutěží, na vysokou školu byl přijat mimořádně již ve 14 letech (Institut pro umělecká studia v Ostravě, třída renomovaného profesora Zdeňka Goly). Jiří Vodička pravidelně vystupuje s významnými českými i zahraničními orchestry a spolupracuje s významnými dirigenty, mj. Jakubem Hrůšou či Tomášem Netopilem. Jako komorní hráč vystupuje s vynikajícími pianisty Martinem Kasíkem, Ivo Kahánkem či Ivanem Klánským a je zván na přední festivaly (Kammermusikfest Gidona Kremmera, Pražské jaro, Janáčkův máj). Od roku 2012 je členem Smetanova tria, se kterým natočil dvě CD, jež získala prestižní ocenění od BBC a Diapason d´Or. Na své první sólové album Violino Solo (Supraphon, 2014) nahrál jedny z nejtěžších skladeb pro sólové housle. Působí též jako pedagog na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě.

 

Březen 31 @ 15:45

15:45

VSTUPENKY