PŘÍBĚHOMAT
pohádková rošáda  |  Storytelling CZ  |  

Cestovali jste někdy do pohádky? To takhle nasednete na tajném nástupišti a potom plnou parou vpřed! Rychlovlak přímo doprostřed příběhu, kde se musíte rozhodovat z vteřiny na vteřinu, jak to bude dál. Přes hory a přes doly, podmořským tunelem nebo spoustou klikatých cest. Ale na konci můžete získat poklad! A jaký že vlastně je? Ten nejlepší, co můžeš mít, protože je přesně podle Vašeho přání. Že Vám to nezní jako známá pohádka? To je pravda, protože to, co uslyšíte, je pohádka úplně nová, která ještě neviděla světlo světa a vznikne přesně v okamžik, kdy se všichni potkáme.

Pohádková rošáda pro rodiny s dětmi, pro ty, kterým se fantazie točí na kole štěstí a mají chuť hrát (si) a vyhrát ten nejkrásnější příběh. Přijďte se zaposlouchat a sami vymýšlet, přijďte se nechat inspirovat a sami tvořit příběh. Pro všechny malé i velké dobrodruhy, kteří mají rádi cesty příběhu. Vašimi průvodci budou Markéta Holá a Justin Svoboda.

cena: 120 / dítě, 150 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

kde: Malá scéna

Storytelling je po světě známá a oblíbená divadelní disciplína, která nás vede k tomu, jak vyprávět poutavě a s fantazií. Storytellingem se člověk učí, jak v sobě vypravěče objevit a pěstovat, jak vytvořit příběh a potom ho sdílet s publikem, jak být spisovatelem a hercem v jednom. Storytelling využívá mnoha druhů cvičení, her a fantazie vypravěčů a bez použití kostýmů či rekvizit umožňuje posluchačům plně zapojit vlastní představivost. Storytelling se tak stává druhem aktivní zábavy, při které divák zapojuje své vlastní myšlenky, zkušenosti a představy.

Svébytně autorská metoda tvoří alternativu například divadlu, má velice blízko ke stand-up comedy nebo slam poetry a zároveň funguje jako vzdělávací metoda nebo prostředek k tomu, dozvědět se něco víc o sobě. Storytelling CZ pořádá workshopy pro pedagogy, knihovníky, rodiny s dětmi a všechny, kdo chtějí trénovat dovednost vyprávět. Je to s ní totiž stejné jako s hrou na kytaru, taky se musí cvičit. Storytelling CZ také naživo vypráví ve školách, školkách, divadlech, kavárnách nebo třeba na festivalech. Vždyť příběh je základní jednotka lidské mysli a nejkratší cesta spojující lidi.

Září 24 @ 12:00

12:00

JIŽ PROBĚHLO