POP-UP ORIGAMI A JINÉ LEGRACE
vede Jeremy Shafer  |  ZAČÁTEČNÍCI  |

Inovátor, který dokázal najít svou originální cestu ve světě origami a získat si respekt po celém světě.

Rezidenční umělec Zeum – Muzeum Interaktivnich technologií, San Francisco.

Výjimečný tvůrce originálních origami Jeremy Shafer si pro pražské publikum přichystal několik workshopů,  ve kterých rodiče i děti naučí jak složit Kouzelnou kostku, Kouzelné křídlo, Létající rybu, kornout na zmrzlinu nebo Kouzelnou srdcovou kartu a Zakletého prince. Jeremy Shafer se představí nejen jako učitel vlastních autorských origami, ale  také  jako oblíbený bavič a performer.

Soustředění, vnímání 3D prostoru a geometrie, chuť přijít věcem na kloub – to jsou samozřejmé součásti světa origami, do kterého chceme pozvat naše rodinné publikum. Tento workshop je určen pro děti i rodiče. Každý bude skládat své vlastní origami, speciální papíry jsou k dispozici na místě v rámci workshopu.

Tlumočení zajištěno!

cena: 150 / dítě / dospělý – smíšený workshop pro děti a rodiče, každý bude skládat sám své origami

věk: 7-9 / 10+ / 18 a více

kde: Velký sál Novoměstské radnice

„Ahoj všichni! Jsem absolutně nadšený ze svého pozvání na rodinný festival Struny dětem v Minoru! Chtěl bych vám říct něco o sobě… Narodil jsem se a stále žiju v Berkley, v Kalifornii. Origami se stalo mou vášní od mých deseti let. Nejraději skládám pohyblivá legrační origami, spíše než realistické napodobeniny. Vyhýbám se zvířatům a hmyzu, pokud se mi nepodaří je rozhýbat, nebo je přimět k létání. Jinak skládání zvířat a hmyzu nechávám specialistům, kteří v tom již dosáhli takové dokonalosti, že se zdráhám s nimi srovnávat. Většinou se zaměřuji na skládanky, které zvládnou i začátečníci, ale vytvářím i více komplikované modely. Moje nejoblíbenější objekty jsou: Surfař na vlně, Skládací Klobouk, Švýcarák, Nůžky na nehty a Chodec v labyrintu. Všechna tato origami jsou publikována v mé první knize: „Origami to Astonish and Amuse“. Napsal jsem ještě dvě další knihy: „Origami, Ooh La La!“ a „Origami Pop-ups to Amaze and Amuse“, kterou jsem si sám také vydal. Od roku 2011 se více než překreslování návodů a vydávání knížek zaměřuji na výuku origami prostřednictvím videí na Youtube (www.youtube.com/jeremyshaferorigami). Zjistil jsem, že natáčení videí je mnohem rychlejší než kreslení návodů a je i snadnější pro pochopení začátečníků, kteří tak srozumitelně vidí vše krok za krokem. Web si získal obrovskou popularitu – z počtu  250 000 odběratelů a 100 milionů zhlédnutí pořád nevycházím z údivu!“

Jeremy Shafer již publikoval tři knihy vlastních autorských origami. Je pravidelným hostem setkání a festivalů origami a vytvořil stovky instruktážních videí. Jeho doménou jsou pohyblivá a šprýmovná origami s nečekaným překvapením, například nůžky, které skutečně stříhají, otvírací nůž, který se dá otevřít, a mnohá další. Svoje nápady Jeremy Shafer učí zájemce skládat v rámci workshopů po celém světě.

Září 23 @ 11:00

11:00

JIŽ PROBĚHLO