POP-UP ORIGAMI A JINÉ LEGRACE
vede Jeremy Shafer  |  STŘEDNĚ POKROČILÍ  |

Inovátor, který dokázal najít svou originální cestu ve světě origami a získat si respekt po celém světě.

Rezidenční umělec Zeum – Muzeum Interaktivnich technologií, San Francisco.

11:00, 13:00 a 15:00 sobota a neděle 

Workshopy jsou tentokrát otevřené nejen pro děti, ale též pro jejich doprovázející rodiče, kteří chtějí též samostatně skládat. Pozor, omezená kapacita – nutné rezervovat předem.

Výjimečný tvůrce originálních origami a performer v jedné osobě Jeremy Shafer si pro pražské publikum přichystal několik workshopů, ve kterých naučí děti i rodiče složit Kouzelnou kostku, Kouzelné křídlo, Létající rybu, Kouzelnou srdcovou kartu, Zakletého prince nebo kornout na zmrzlinu. Soustředění, vnímání 3D prostoru a geometrie, chuť přijít věcem na kloub – to jsou samozřejmé součásti světa origami, do kterého zveme naše rodinné publikum – ať už origami vyzkouší poprvé nebo s ním již má své zkušenosti.

Tlumočení zajištěno!

Sdílený workshop – zážitek pro děti i rodiče. Společná i samostatná tvorba, papíry pro všechny k dispozici.

cena: 150 / dítě / dospělý

věk: 7-9 / 10+ / 18 a více

kde: Velký sál Novoměstské radnice

„Ahoj všichni! Jsem absolutně nadšený ze svého pozvání na rodinný festival Struny dětem v Minoru! Chtěl bych vám říct něco o sobě… Narodil jsem se a stále žiju v Berkley, v Kalifornii. Origami se stalo mou vášní od mých deseti let. Nejraději skládám pohyblivá legrační origami, spíše než realistické napodobeniny. Vyhýbám se zvířatům a hmyzu, pokud se mi nepodaří je rozhýbat, nebo je přimět k létání. Jinak skládání zvířat a hmyzu nechávám specialistům, kteří v tom již dosáhli takové dokonalosti, že se zdráhám s nimi srovnávat. Většinou se zaměřuji na skládanky, které zvládnou i začátečníci, ale vytvářím i více komplikované modely. Moje nejoblíbenější objekty jsou: Surfař na vlně, Skládací Klobouk, Švýcarák, Nůžky na nehty a Chodec v labyrintu. Všechna tato origami jsou publikována v mé první knize: „Origami to Astonish and Amuse“. Napsal jsem ještě dvě další knihy: „Origami, Ooh La La!“ a „Origami Pop-ups to Amaze and Amuse“, kterou jsem si sám také vydal. Od roku 2011 se více než překreslování návodů a vydávání knížek zaměřuji na výuku origami prostřednictvím videí na Youtube (www.youtube.com/jeremyshaferorigami). Zjistil jsem, že natáčení videí je mnohem rychlejší než kreslení návodů a je i snadnější pro pochopení začátečníků, kteří tak srozumitelně vidí vše krok za krokem. Web si získal obrovskou popularitu – z počtu  250 000 odběratelů a 100 milionů zhlédnutí pořád nevycházím z údivu!“

Jeremy Shafer již publikoval tři knihy vlastních autorských origami. Je pravidelným hostem setkání a festivalů origami a vytvořil stovky instruktážních videí. Jeho doménou jsou pohyblivá a šprýmovná origami s nečekaným překvapením, například nůžky, které skutečně stříhají, otvírací nůž, který se dá otevřít, a mnohá další. Svoje nápady Jeremy Shafer učí zájemce skládat v rámci workshopů po celém světě.

Září 24 @ 15:00

15:00

JIŽ PROBĚHLO