PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY
koncert 60 min.  |  autorský projekt Beaty Hlavenkové podle knihy Filipa Rychlebského  |  

čte Ivan Trojan, zpívají Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Milan Cais a Petr Ostrouchov.

Kniha Pišlické příběhy Filipa Rychlebského „pro čtenáře od 3 do 99 let“ začíná patřit do zlatého fondu dětské literatury. I proto se jejich scénická adaptace s hudbou pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové na Velkou scénu vrací už počtvrté. Prožijte s partou Pišliků skvělá dobrodružství, která se stala i nestala – ve světě, kde se „jako dějí“ prapodivné věci…

Ivan Trojan – čtení, Beata Hlavenková – klávesy, zpěv; Petr Ostrouchov – banjo, zpěv, Milan Cais – perkuse, zpěv; Lenka Dusilová – ukulele, zpěv; Tomáš Liška – kontrabas; Jiří Slavíček – bicí; Hedvika Mousa Bacha – harfa; Zdeňka Morávková – animace

cena: 150 / dítě, 250 / dospělý

věk: 4-6 / 7-9 / 10+

„Tak tuhle knížku mám fakt rád. Je to taková jakoby pišlická kronika – vypráví, jak nás tatínek dal Jáchymovi, jak ten nás potom pojmenoval a různě ozdobil. Píše se v ní, jak jsme se s Líkasem vyprali v pračce, jak jsme si udělali vrtulník z hodin a jak jsme se saunovali v troubě. Jéje, my jsme už prožili věcí! Ale když jsme tehdy ve formuli ujížděli před Prdlefucem, to sem měl fakt strach. No, když si tou knížkou listuju, vždycky mám pocit, že je to fakt dobrej dárek…“

Váš Jalda J

Beata Hlavenková (*1978), pianistka, skladatelka, aranžérka a producentka, absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a University of Massachusetts. Patří k nejvyhledávanějším a žánrově svobodným hudebníkům. V roce 2005 zahájila velmi plodnou spolupráci s Lenkou Dusilovou, s níž se coby interpret a spoluautor hudby a aranžmá podílí na vzniku a životě dvou originálních hudebních projektů oceněných výroční cenou Anděl: Eternal Seekers a Baromantika. Od roku 2009 vydává svá alba na značce Animal Music; její autorské album Theodoros vydané v roce 2013 bylo oceněno cenou Anděl v žánrové jazzové kategorii. Nominací na tuto cenu se pyšní též album Scintilla (2015) i její první sólové album Joy For Joel (2009). Nejnovějším titulem Beatiny diskografie je album Bethlehem vydané na konci roku 2017. Mezi její nedávné aktivity patří i vytvoření hudby pro dvě představení VerTeDance (Flow a Void). V současné době píše hudbu k dvoudílnému filmu Dukla 61 v režii Davida Ondříčka. Beata působí také jako hudební pedagog.

Petr Ostrouchov (*1972) je hudební skladatel a producent, autor filmové hudby k filmům, jako jsou Želary, Občanský průkaz, Klauni nebo filmová trilogie Zahradnictví (dosud získal pět nominací na cenu Český lev), a někdejší člen skupiny Sto zvířat. V roce 2007 založil nyní již prestižní vydavatelství Animal Music zaměřené na jazzovou a alternativní hudbu, v němž dosud vydal 65 alb; tituly Animal Music získávají nepřetržitě od roku 2007 cenu Anděl v kategorii jazzové album roku. Pracuje též v advokacii, kde se zaměřuje zejména na právo filmového a hudebního průmyslu, a na FAMU, kde přednáší autorské právo. V současné době je též členem umělecké rady festivalu Struny podzimu a členem prezídia České filmové a televizní akademie.

Ivan Trojan (*1964) se stal vůdčí hereckou osobností Dejvického divadla, jehož celkový herecký projev nemá daleko k filmovému herectví a stal se svébytným fenoménem. Patří k nejlepším a nejvytíženějším českým hercům současnosti (též v televizi a v rozhlase), jehož civilní projev s nádechem jemné komiky je tak věrohodný, že se divák s jeho postavou dokáže snadno ztotožnit. Z dlouhé řady filmů jmenujme např. Želary, Díra u Hanušovic, Samotáři, Jedna ruka netleská, Příběhy obyčejného šílenství, Karamazovi, Mazaný Filip, Hořící keř či Anděl páně 1 a 2. K nezapomenutelným divadelním rolím patří hlavní postavy ve hrách Teremin, Oblomov, Revizor či Černá díra.

Milan Cais (*1974) je český bubeník a zpěvák skupiny Tata Bojs, známý také jako sochař a výtvarník – jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě v japonském Aiči. Ilustroval také knihu Nanobook svého dlouholetého kamaráda Mardoši, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

Lenka Dusilová (*1975), šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. V šestnácti letech se stala ústřední tváří pražské rockové skupiny Sluníčko. Poté následovala spolupráce s populární Lucií, s Davidem Kollerem pak i v příbuzné kapele Pusa. Během své kariéry spolupracovala na mnoha projektech a vydala několik CD. V současné době vystupuje převážně sólově nebo občasně s projektem Baromantika.

Březen 24 @ 12:30

12:30

JIŽ PROBĚHLO