ONDŘEJ RUML – NAHUBU
Ondřej Ruml  |  

Sólo Ondřeje Rumla – sólo pro hudbu vytvářenou pouze za pomoci úst, hlasivek a looperu, bez jakékoliv doprovodné kapely. Zažijte Ondřejovu až dětinskou hravost, která se snoubí s jeho muzikální genialitou v programu, který vychází z jeho poslední desky.

 

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 4-6 / 7-9 / 10+

kde: Malá scéna

Ondřej Ruml je všestranný zpěvák a hudebník, který spolupracuje s významnými osobnostmi české umělecké scény. Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk. Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval převážně v pražských klubech s různými jazzovými a funkovými formacemi, ale i se swingovými bigbandy (např. Bigband Českého rozhlasu, Bigband Gustava Broma, Moondance Orchestra Martina Kumžáka aj.) nebo vokální kapelou Dobrý Večer Quintet. V roce 2008 se v pěvecké talentové soutěži X – FACTOR umístil na druhém místě. Následovala hlavní role Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, který uvedla Státní opera v Praze, a další muzikálové role a účast na zajímavých projektech (například Český kalendář Michala Horáčka či MASS Leonarda Bernsteina).

V současnosti hostuje v roli Hajného ve studiu Ypsilon ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka a také v Divadle pod Palmovkou ve hře Jak je důležité býti (s) Filipem. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha oceněné Zlatou deskou; koncertní verze alba zazněla na festivalu Struny dětem v roce 2016. Koncertuje buď sólově s efektem zvaným looper, díky němuž vytváří sám celé písně pouze svým hlasem, nebo sjazzovou kapelou Matěj Benko Quintet. Jeho nejnovější sólové CD Na hubu vyšlo v roce 2016.

Září 24 @ 14:40

14:40

JIŽ PROBĚHLO