„MOŽNOSTI TU JEŠTĚ SOU“
 

koncert 60 min.  |  Michal Pavlíček, Monika Načeva, Smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce  |  

Akustický gig Moniky Načevy a Michala Pavlíčka vychází z repertoáru velmi úspěšných desek Možnosti tu sou a Mami. Živá vystoupení nepřehlédnutelných představitelů naší hudební scény jsou proslulá intenzivní atmosférou a vzájemným naladěním s publikem. Otevřený emocionální výraz Načevy a Pavlíčkovu nezaměnitelnou kytaru navíc obohatí smyčce kvarteta Pavla Bořkovce, díky nimž ještě více vyniknou silné texty Jáchyma Topola.

Zpěv: Monika Načeva, kytara: Michal Pavlíček, housle: Alexej Aslamas ml. a Ondřej Hás, viola: Matěj Kroupa, violoncello: Štěpán Drtina

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9 / 10+ 

Michal Pavlíček je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Zároveň je výrazným zpěvákem, skladatelem i producentem a mentorem mladých talentů. Skládá svérázné hříčky, introvertní rockové opusy, melodicky silné a působivé balady i hudbu symfonickou a scénickou se zcela původním rukopisem. Napsal též hudbu k mnoha celovečerním filmům (Proč, Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, Odcházení) i zahraničním televizním seriálům (Červený Bedrník, Merlin, Outlaw). Je výraznou osobností a spolutvůrcem Pražského výběru a zakladatelem a autorem hudby skupin Stromboli, Big Heads, BSP. Jako autor i interpret se podílel na albech celé řady předních českých interpretů – Jany Koubkové, Moniky Načevy, Zuzany Michnové, Richarda Müllera či Báry Básikové.

Monika Načeva se stala jednou z nejslibnějších zpěvaček české alternativní scény přelomu století. Prošla několika proměnami od klasického rocku přes elektronickou taneční hudbu po experimenty mimo hranice stylů. Na jejích albech spolupracovala řada osobností české scény: například Jan P. Muchow, Michal Pavlíček a jako textař Jáchym Topol. Podle redakce portálu Muzikus.cz se Monika Načeva může srovnávat s tím nejlepším, co na poli alternativní hudby na české hudební scéně od 90. let vzniklo. Na podzim roku 2018 připravila trojkoncert s Ivou Bittovou a Lenkou Dusilovou. Působí též jako herečka, je členkou Divadla Sklep.

Redakce Muzikus.cz

 

Smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce vzniklo na půdě Akademie múzických umění v Praze. Mezi jeho členy patří houslisté Alexej Aslamas ml. a Ondřej Hás, violista Matěj Kroupa a violoncellista Štěpán Drtina. Jméno v názvu souboru je poctou skladateli a pedagogovi, v letech 1947–1967 profesoru pražské HAMU, Pavlu Bořkovcovi (Matěj Kroupa je jeho pravnukem). Kvarteto na sebe upozorňuje především nevšední dramaturgií. Kromě uvádění děl klasické kvartetní literatury i soudobých děl svých vrstevníků spočívá těžiště repertoáru ansámblu též v kvartetním díle Pavla Bořkovce (jeho kompletní dílo soubor natočil pro Český rozhlas) a neprávem opomíjených autorů jeho generace.

 

Březen 30 @ 18:00

18:00

VSTUPENKY