KREV NENÍ VODA
hudebně-taneční představení, 60 min.  |  Taneční studio Light a hosté  |  

Můj táta, jó to se jen tak nevidí! Šest tatínků se svými dětmi, o svých dětech, pro své děti a pro vaše děti! Kolik podob a barev má láska mezi dětmi a rodiči? Odpovědi hledá autorská pohádka o podstatě lidského štěstí a o tom, proč krev není voda. Po představení následuje krátký interaktivní koncert pro děti i rodiče na scéně divadla.

Scénář a režie: Lenka Tretiagová, živá hudba: Ondřej Galuška a Milan Cais, choreografie: Dora Sulženko Hoštová, výtvarný design: Tereza Tretiagová, světelný design: Sebastián Vích, zvuk: Ondřej Pavelka, produkce: Aneta Novotná Wojtylová

Hrají: David a Michal Králíkovi, Richard Fiala s Františkou, Milan Cais s Evelínou, Ondřej Galuška s Radovanem a Jáchymem, David Novotný s Anežkou, Pavel Vágai se Zorou a Rozálie Žižková

S podporou hlavního města Prahy, Státního fondu kultury ČR a MK ČR

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9, 10+

Lenka Tretiagová, absolventka DAMU, je vedoucí Tanečního studia Light. Zkušená pedagožka, choreografka a režisérka se podílí také na řadě projektů zahraniční spolupráce, která je zpravidla motivovaná sociálními problémy místních obyvatel. Vyhledávané jsou zejména interaktivní inscenace Lenky Tretiagové vedené profesionálními herci a tanečníky (Pohádka po kapkách, Putování ve větvích, Krabat, Karlík, JOLA, Mangpo, Bratři a další).

Taneční studio Light ověřuje a hledá alternativní pedagogické metody, které využívají umění jako prostředek výchovy a vzdělávání dětí a mládeže i jako aktivizační činnosti pro seniory. Studio provozuje komunitní divadlo a integruje profesionální uměleckou tvorbu s pedagogickým působením. Realizuje též mezinárodní projekty reprezentující českou kulturu.

Ondřej Galuška, zpěvák, písničkář, skladatel a hráč na různé nástroje (zejména na kytaru a pozoun), je známý především ze skupin The Odd Gifts a Eggnoise, hrál také s Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mišíkem nebo Jimem Peterikem. Celkem vydal šest hudebních alb, z nichž poslední nese název Migrant Songs (2016). Podíleli se na něm například James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash či Bijou Camara a řada hudebních publicistů jej řadila mezi nejlepší nahrávky roku. Galuška je též autorem hudby pro film (Svatá čtveřice) a divadlo (například inscenace Bratři lví srdce Tanečního studia Light). Vydal také knihu Tělo hudby, hudebně-filosofické úvahy o tom, jak o hudbě mluvíme a přemýšlíme.

Milan Cais je český bubeník a zpěvák skupiny Tata Bojs, známý také jako sochař a výtvarník – jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě v japonském Aiči. Ilustroval také knihu Nanobook svého dlouholetého kamaráda Mardoši, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

David Novotný absolvoval herecký obor na Státní konzervatoři v Praze. Po angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích vytvořil v letech 1998 až 2016 spoustu výrazných rolí na prknech Dejvického divadla. Za roli v představení Muž bez minulosti (na motivy filmu finského režiséra a scenáristy Aki Kaurismäkiho) získal v roce 2010 Cenu Alfréda Radoka. Ztvárnil též řadu filmových rolí (Tmavomodrý svět, Jedna ruka netleská, Pravidla lži, O rodičích a dětech, Děti noci či Díra u Hanušovic) a zahrál si v mnoha seriálech, naposledy ve velmi oceňované minisérii Rédl v režii Jana Hřebejka. Jeho hlas zní také v mnoha rozhlasových hrách, v dabingu a na audioknihách.

Březen 31 @ 10:30

10:30

VSTUPENKY