KINDER JAZZ
interaktivní koncert  |  Fanfán Tulipán  |  

Poslouchá u vás doma někdo jazz? Fánfán Tulipán se pouští do objevování hravé a rozpustilé tváře jazzu, která svou poetikou dokáže upoutat všechny generace.

Zábavný interaktivní koncert při němž si mimo jiné vyzkoušíte třeba také hru na různé nástroje nebo se zapojíte do vymýšlení názvu skladby.

cena: 120 / dítě, 150 / dospělý

věk: 4-6 / 7-9 / 10+

kde: Malá scéna

Originální uskupení Fanfán Tulipán umně propojuje neobvyklé nástroje jako melodiku Hammond, estonskou citeru kannel, xylofon nebo hrací skříňku s klasickou jazzovou instrumentací, svěžími nápady a hráčskou bravurou. Již od svého vzniku roku 2009 kapela poutá pozornost odborné veřejnosti i širokého publika. Fanfán Tulipán získal Cenu Metropolitní Univerzity a vyhrál české kolo mezinárodní soutěže Jazz Prix. Německou část poroty přehlídky Jazz Prix na skupině zaujala „směs dynamického jazzu s prvky slovanské tradice i jevištní show“. Na kontě mají debutové album Polyorama a letos v červnu vydali digitální EP, které umístili na svém Bandcampu volně ke stažení. Současnou sestavu tvoří skladatelka a pianistka Eliška Svobodová, flétnista Štěpán Zbytovský (Noční Optika), pianista Jan Mazura, basista Pavel Husa (Bizarre Band) a bubeník Šimon Hajdovský (Sinuhet, Manželé, Akline).

„Mně se moc líbí, že jako je v malířství naivní umění, oni jsou takové naivní umění v jazzu. Vypadá to hrozně jednoduše, ale je to většinou to nejtěžší.“

Rudy Linka, jazzový kytarista a organizátor festivalu Bohemia Jazz fest

 

„…hudba Fanfána Tulipána je srozumitelná a přehledná, hravá a radostná, v pravou chvíli i vážnější.“
Vladimír Kouřil, magazín UNI

 

Září 23 @ 15:30

15:30

OBJEDNAT VSTUPENKY