EPOQUE QUARTET: HOUSLE BEZ FRAKU
koncert 60 min.  |  Epoque Quartet  |  

Čtyři pánové s velmi rychlými smyčci vás provedou nejrůznějšími hudebními žánry a rozličnými kouty světa – uslyšíte jazz, rock, hudbu Paříže let třicátých, balkánský a cikánský folklor nebo argentinské tango. Epoque Quartet, širšímu publiku znám z ceněných vstupů ve StarDance, je na naší scéně synonymem novátorského a originálního přístupu ke kvartetnímu repertoáru. Na Strunách dětem nás přesvědčí, že smyčcové nástroje nepatří jen do vážnohudebních síní.

 

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

Housle: David Pokorný, Vladimír Klánský, viola: Vladimír Kroupa, violoncello: Vít Petrášek.

Multižánrový Epoque Quartet letos slaví 19 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se jako špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Dagmar Peckovou, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou či Janem Kučerou, se kterým v současné době soubor dokončuje práce na hudebním albu.

Z dalších aktuálních počinů zmiňme crossoverový projekt s klarinetistou Irvinem Venyšem (úspěšné CD Irvin_Epoque), ryze jazzové setkání s vycházející klavírní hvězdou Martinem Brunnerem a jeho triem (CD Morning Walks) či nejnověji v New Yorku pokřtěné CD Flow s kanadským klavíristou a skladatelem Davidem Braidem, jež se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award pro rok 2017. Ve stejném roce soubor také obdržel první pozvání k účinkování na festivalu Pražské jaro.

video

Březen 25 @ 10:30

10:30

JIŽ PROBĚHLO