HOUSLE BEZ FRAKU
 

koncert 60 min.  |  Epoque Quartet  |  

Čtyři pánové s velmi rychlými smyčci vás provedou po cestě nejrůznějšími hudebními žánry a rozličnými kouty světa – uslyšíte jazz, rock, hudbu Paříže let třicátých, balkánský a cikánský folklor nebo argentinské tango. Epoque Quartet, znám též z ceněných vstupů ve StarDance, vám dokáže, že smyčcové nástroje nepatří jen do sálů vážnohudebních.

Housle: David Pokorný a Vladimír Klánský, viola: Vladimír Kroupa, violoncello: Vít Petrášek

cena: 150 / dítě, 200 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

Multižánrový Epoque Quartet letos slaví 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se jako špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Není divu, že si v kruzích posluchačů klasické hudby vysloužil přezdívku „český Kronos“.

 

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Dagmar Peckovou, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou a dalšími. Mezi aktuální počiny patří oceňované CD Epoque Quartet plays Jan Kučera či CD Flow s kanadským klavíristou a skladatelem Davidem Braidem (nominace na prestižní kanadské ocenění Juno Award). Soubor koncertoval napříč Evropou, vystoupil též v Izraeli, Kanadě, USA, Japonsku či Brazílii a má za sebou turné po Číně.

Březen 31 @ 13:00

13:00

VSTUPENKY