FLÉTNOVÝ QUODLIBET
workshop 90 min.  |  vedou Markéta Stivínová a Inka Chadimová  |  

Inspirativní setkání s flétnistkou Markétou Stivínovou a hudební pedagožkou Inkou Chadimovou. Vyzkoušej si společné muzicírování, práci s hudebními motivy a vícehlasy i improvizaci na jeden z nejoblíbenějších hudebních nástrojů. Flétny zobcové i příčné s sebou!

cena: 150 / dítě (pouze pro děti, účast bez rodičů!)

věk: 7-9

Markéta Stivínová vyrůstala v mimořádně hudebním prostředí – jejím otcem je multiinstrumentalista a skladatel Jiří Stivín, hudbě se věnují i sourozenci. Vystudovala hru na flétnu na Pražské konzervatoři ve třídě Jana Hecla, následně obor hudební výchova a sbormistrovství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Studia uzavřela opět hrou na flétnu u Jiřího Válka na HAMU v Praze (absolvovala v roce 1997). Zúčastnila se též různých mistrovských kurzů a spolupracovala s řadou předních sólistů, např. s flétnistkou Clarou Novákovou či hobojistou Mauricem Bourguem. Je sólistkou souboru Collegium Quodlibet, orchestru Musica Lucis, orchestru Art n Romana Z. Nováka a komorního dua April, které založila 1994 spolu s kytaristou a skladatelem Tomášem Ille. Pravidelně spolupořádá hudebně-improvizační kurzy ve Všenorech u Prahy v centru Cap-Art.

Inka Chadimová absolvovala brněnskou konzervatoř a Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Již od studií se věnuje výuce dětí všech věkových kategorií, převážně v oboru hra na klavír a hudební výchova. V současné době vyučuje na Křesťanském lyceu i Křesťanské ZŠ a MŠ Elijáš, kde uplatňuje též své vzdělání v oblasti muzikoterapie a dramaterapie. Učit hudbu je podle Chadimové „jako otevírat prastarou, krásně malovanou truhlu plnou neskutečných, nečekaných a nádherných příběhů, kterým rozumí úplně každý – nezávisle na věku, národnosti či životních zkušenostech…“

Březen 30 @ 10:00

10:00

VSTUPENKY