ANA & SARA – VYPRAVĚČKA aneb PŘÍBĚHY TANCE
hudebně-taneční představení 60 min.  |  Jana Drdácká a Anežka Hessová  |  

Flamenco a kathak mají kdesi v minulosti společné kořeny – cikánské hudebníky a tanečníky, kteří prvky indického tance po své dlouhé pouti Asií a Evropou vnesli do andaluského flamenka. Inspirativní setkání španělského flamenka a indického kathaku skrze osobní příběhy a zkušenosti tanečnic Jany Drdácké a Anežky Hessové přináší příběh s mytologickým přesahem a hudbou vonící dálkami. Tanec: Jana Drdácká, Anežka Hessová, kytara: Stanislav Kohútek, tabla: Tomáš Reindl, zpěv: Petra Dokládalová.

Ruka vede oči, oči vedou mysl, mysl řídí tělo, tělo vaši duši.

Paže jako orlí křídla. Prsa jako býčí rohy. Ne strnulá, bez života. Teplá, měkká, plná něhy.

cena: 120 / dítě, 150 / dospělý

věk: 7-9 / 10+

Jana Drdácká, flamenková tanečnice, choreografka a pedagožka, je průkopnicí flamenka v České republice. Své znalosti a zkušenosti nasbírala na četných stážích ve Španělsku a v USA. Od roku 2001 vede v Praze svou taneční školu, a spoluzaložila dvě hudebně-taneční formace, Arsa y Toma v roce 2000 a Flamenco Element v roce 2010. Je zároveň dramaturgyní svých projektů a spolupracuje s významnými španělskými umělci, v jejichž představeních hostuje.

Anežka Hessová, tanečnice a lektorka indického tance, studovala přímo v Indii – v roce 2008 na prestižní škole kathaku Dhwani v New Dillí (získala roční stipendium od ICCR, tedy Indian Council for Cultural Relations), v předchozích letech v Bangalore a Benares (2001) a v Kolkatě (2006). Vystupuje v ČR a zahraničí a věnuje se též divadlu a filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=yadgtFsq-Bw

https://www.youtube.com/watch?v=N8hpCb4WwcM

https://www.youtube.com/watch?v=tAXPlL3Yzjc

Březen 25 @ 11:45

11:45

JIŽ PROBĚHLO